Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Super Reportaż

Rejowiec Fabryczny: Borys Słowicki – z carskiej Rosji do wolnej Polski [TYLKO U NAS]
Rejowiec Fabryczny: Borys Słowicki – z carskiej Rosji do wolnej Polski [TYLKO U NAS]

W losach rodziny Słowickich skupiają się - niczym w soczewce - doświadczenia Polaków na przełomie XIX i XX wieku. Niewola zaborów, odrodzenie, rok 1920 i II RP. Jest to historia tym ciekawsza, że spleciona ściśle z Rejowcem Fabrycznym i jego dumą – cementownią

14.05.2022 22:30
Z Włodawy na front!
Z Włodawy na front!

Kamil Piątek organizuje transporty humanitarne na Ukrainę. Wozi żywność i niezbędne rzeczy dla żołnierzy i cywilów. Z powrotem do Polski zabiera ze sobą kobiety i dzieci. Na własne oczy widział ogrom zniszczeń i okrucieństwo Rosjan. Boi się, bo tylko głupiec nie bałby się wojny, ale potrzeba pomocy innym jest silniejsza. Takich osób jest wokół nas wiele...

21.04.2022 18:00    2
Gm. Kraśniczyn: Dwa wyznania, wspólne świętowanie. Wielkanoc katolicka i prawosławna jest taka sama
Gm. Kraśniczyn: Dwa wyznania, wspólne świętowanie. Wielkanoc katolicka i prawosławna jest taka sama

Polsko-ukraińskie spotkanie integracyjne przy wielkanocnym stole. Takie było hasło wydarzenia kulinarnego, w którym udział wzięły panie z kół gospodyń wiejskich i uchodźcy z ośrodka stałego pobytu w Surhowie. W Domu Kultury w Kraśniczynie panowała prawdziwie rodzinna atmosfera.

12.04.2022 21:27
Rejowiec Fabryczny: Cementownia zostanie zrównana z ziemią
Rejowiec Fabryczny: Cementownia zostanie zrównana z ziemią

Zakład z niemal stuletnią historią zostanie wyburzony, a gigantyczne wyrobisko po cementowni zniknie pod wodą. Gdy wiekowa „staruszka” konała, pracę traciły setki osób, drżąc o swój byt. Dziś roztacza się przed mieszkańcami wizję kompleksu rekreacyjnego, który ma tu docelowo powstać.

12.04.2022 07:47    7    1
Chełm: Siostrzana miłość nie zna granic
Chełm: Siostrzana miłość nie zna granic

Natalia mieszka w Chełmie, Irena w Odessie. Są siostrami. Gdy wybuchła wojna, zadzwoniły do siebie i płacząc, pożegnały się, zapewniając, jak się bardzo kochają. Nie wiedziały, czy się jeszcze zobaczą. Nad głową Ireny latały pociski, w pobliżu wyły syreny alarmowe. Świat, jaki znały, legł w gruzach. Potem przyszedł czas na działanie. Obie zostały wolontariuszkami. Natalia wysyła pomoc do Odessy dla wojska i szpitala, a Irena ją odbiera. Widują się codziennie na ekranach telefonów. Dzwonią do siebie rano, by sprawdzić, czy wszyscy bliscy żyją. I w ciągu dnia rozmawiają, gdy trwa rozładunek i załadunek darów.

12.04.2022 06:27    1
Chełm: Gdzie się podziały beczki z zupą?
Chełm: Gdzie się podziały beczki z zupą?

Razem z moim Be Diet Catering dostarczyliśmy 20 TYSIĘCY posiłków na granicę, do Strupina Małego - wpis na profilu społecznościowym trenerki personalnej Ewy Chodakowskiej na temat pomocy uchodźcom z Ukrainy wywołał sensację. Jej fanki wprost rozpływały się w pochwałach, natomiast mieszkańcy naszego regionu byli zdezorientowani i zniesmaczeni, bo nikt w tej małej miejscowości w gminie Chełm takiej przesyłki nie widział ani o niej nie słyszał! Gdzie te beczki?

22.03.2022 06:38    3
Chełm: Duet otwartych serc i pomocnych rąk
Chełm: Duet otwartych serc i pomocnych rąk

Sztab wolontariuszy i niezliczona ilość darów. Gdy wybuchła wojna na Ukrainie, chełmski hotel Duet stał się centrum wolontariackiej pomocy. Wielu uchodźców znalazło w nim bezpieczne schronienie.

09.03.2022 21:37    2
Chełm: Kościół baptystów domem dla uchodźców z Ukrainy
Chełm: Kościół baptystów domem dla uchodźców z Ukrainy

Od pierwszych dni wojny na Ukrainie chełmscy baptyści pomagają naszym wschodnim sąsiadom. - Nikogo nie zostawiamy bez wsparcia - zapewnia pastor Henryk Skrzypkowski.

08.03.2022 21:52    1
Chełm: Szlachetne korzenie Olszamowskich [ZDJĘCIA]
Chełm: Szlachetne korzenie Olszamowskich [ZDJĘCIA]

W badaniach historii swojego rodu, które trwały pięć lat, dotarł aż do 1700 roku. - To z tych czasów pochodzi Kazimierz Olszamowski, starosta nowowiejski - mówi z dumą Stanisław Olszamowski. W drzewie genealogicznym opisał kilkuset przodków. Wielu z nich to osoby wyjątkowe, zasłużone dla kraju.

06.01.2022 07:04
Włodawa to "lokal do wynajęcia"
Włodawa to "lokal do wynajęcia"

Obszar objęty zakazem przebywania to lokalny koszmar. We Włodawie sklepy padają jeden za drugim w zastraszającym tempie.

08.12.2021 18:00    1
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama