Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:04
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm. Węgiel w składach jest, kiedy będzie dodatek?

W składach opału w Chełmie jest węgiel i można go kupić od ręki. Cena waha się od 2900 złotych do nawet 3400 złotych. Podobnie zapłacimy za ekogroszek. Kupić możemy, a kiedy dostaniemy dopłatę? Wzór wniosku już został opracowany. Wkrótce osoby ogrzewające domy węglem będą mogły starać się o 3 tysiące złotych.
Chełm. Węgiel w składach jest, kiedy będzie dodatek?
Autor: iStock

Te 3 tys. zł to dodatek węglowy dla gospodarstw domowych używających węgla. O pieniądze nie można się jeszcze starać. Mimo że już wiadomo, jak wygląda wniosek, to ustawa nie weszła jeszcze w życie. Czeka na podpis prezydenta. 

Kiedy to się stanie, a dokument zostanie opublikowany w Dzienniku Ustaw, wtedy urzędy miast i gmin zaczną przyjmować wnioski. 

Dodajmy, że dodatek będzie wyłączony spod egzekucji i zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych. Nie trzeba go będzie uwzględniać przy rocznym rozliczeniu podatkowym

Pieniędzy nie otrzymamy z dnia na dzień. Urzędy będą miały na wypłatę 30 dni, a wnioski będzie można składać do 30 listopada. 

Oznacza to, że dotację będzie można spożytkować na każdy cel. Niekoniecznie na zakup węgla. Nie trzeba przedstawiać żadnych dowodów, że już wcześniej kupiło się opał. Kiedy kupimy go po otrzymaniu dopłaty, nie trzeba zakupu udowodnić.

We wniosku trzeba będzie podać: 

 • dane osobowe,
 • numer i serię dowodu osobistego,
 • numer rachunku do wykonania przelewu,
 • dodatkowo należy wymienić  dane wszystkich osób wchodzących w skład gospodarstwa domowego.

Wniosek może złożyć tylko jedna osoba z danego gospodarstwa domowego. 

Najważniejszym wymaganiem jest jednak wcześniejsze zgłoszenie pieca do  Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (wciąż jeszcze można to zrobić).

Pieniądze otrzymają osoby używające:

 • kuchni węglowej,
 • kotła na paliwo stałe,
 • kominka,
 • kozy,
 • ogrzewacza powietrza,
 • trzonu kuchennego,
 • piecokuchni,
 • pieca kaflowego na paliwo stałe.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
miki 13.08.2022 20:04
i jak zwykle najwięcej kasy zgarną pośrednicy

Fredek 13.08.2022 10:34
Nie kupować niech spekulanci wyzdychają

Fred 13.08.2022 10:29
Wieszać za spekulacje czosnków jeb. Ch

KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama