Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 00:25
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm. Radnych trapią drogi i zimna kamienica

Radny Maciej Baranowski i Piotr Jabłoński złożyli interpelacje do prezydenta Jakuba Banaszka. Dwie z nich dotyczą złej nawierzchni dróg, a jedna - przyłącza do kamienicy przy ul. Św. Mikołaja w Chełmie.
Chełm. Radnych trapią drogi i zimna kamienica
Autor: pixabay

Na początku sierpnia radny Maciej Baranowski złożył do prezydenta Jakuba Banaszka trzy interpelacje. Pierwsza z nich dotyczyła kolein przy rondach i skrzyżowaniach na drodze krajowej nr 12 (ulice Podgórze – Rejowiecka – Aleja Przyjaźni – Rampa Brzeska – Wschodnia). 
 

 - W wielu miejscach poprzewracane są betonowe krawężniki drogowe – co w okresie zimowym doprowadzi do gromadzenia się wody, a następnie zamarzania i deformacji asfaltu. Oceniając powyższe, należy dokonać szczegółowego przeglądu technicznego wykonanych prac po roku używania DK 12 i ewentualne usterki przekazać niezwłocznie wykonawcy - czytamy w interpelacji. 

Pojawił się też temat dotyczący ul. Wołyńskiej. Radny przekazał prośbę mieszkańców o pilną naprawę nawierzchni na odcinku od skrzyżowania z ul. Przemysłową w kierunku wjazdu na osiedle. Liczne ubytki nie pozwalają na płynną jazdę i często trzeba jeździć chodnikiem. Poza tym radny zwrócił uwagę zły stan nawierzchni ulic Wiercieńskiego i Wieniawskiego. Ostatnia interpelacja dotyczyła kamienicy przy ul. Św. Mikołaja. 
 

- Zwrócili się do mnie mieszkańcy kamienicy przy ul. Św. Mikołaja z prośbą o wykonanie przyłącza do miejskiego systemu ciepłowniczego oraz wykonanie remontu ciągów pieszych w piwnicy budynku. Z informacji przekazanej przez mieszkańców wynika, że już w tej sprawie zwracali się pisemnie i telefonicznie do UM Chełm, ale bezskutecznie. Należy zaznaczyć, że w/w kamienicę zamieszkują również osoby starsze, które mają poważne trudności z wnoszeniem węgla na wyższe kondygnacje budynku, paleniem w piecu i znoszeniem popiołu. Ciepło systemowe to komfort korzystania z ciepłego mieszkania i ciepłej wody - pisze radny. 
 

Na temat tej kamienicy swoją interpelację wystosował również radny Piotr Jabłoński. Jak zaznaczył, sprawa przyłącza do sieci ciepłowniczej i inne potrzeby remontowe zgłaszane są przez mieszkańców już od wielu lat. Potrzebne jest ocieplenie budynku, naprawa przewodów kominowych, wylanie posadzki w korytarzu piwnicy, naprawa schodów wejściowych do budynku czy dokończenie remontu balkonów. Sprawa jest już znana w Urzędzie Miasta. 
 

- Proszę o przedstawienie harmonogramu działań z podaniem terminów wykonania poszczególnych ww. prac remontowo–budowlanych - poprosił radny w interpelacji.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama