Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 09:35
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm: Rondo WOŚP nabrało kolorów!

Na rondzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawiły się kolejne rośliny. Od stycznia rozpocznie się nowa chełmska tradycja WOŚP-u! Tu będą rozpoczynane finałowe zbiórki.
Chełm: Rondo WOŚP nabrało kolorów!
Autor: WOŚP Chełm

Kolejne zmiany nastąpiły na rondzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy zbiegu ulic: Lwowskiej, 3 Maja i 15 Sierpnia. Do białych kamyków na podłożu oraz czerwonych berberysów doszły zielone kosodrzewiny i tuje danica. Te kolory nie są przypadkowe. Biały i czerwony są barwami narodowymi, biały i zielony - chełmskimi, zaś czerwony z białym - barwami WOŚP.

- Mamy symbole wszystkiego, co jest ważne i teraz cierpliwie czekamy, aż roślinki podrosną. Jeszcze raz gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą zrzutkę i teraz możemy się cieszyć z naszego (niemalże prywatnego) fragmenciku miejskiej przestrzeni. Ze zbiórki, po odliczeniu prowizji, otrzymaliśmy 2107,13 zł, a na całość wydaliśmy 2118,13 zł. Warto jeszcze wspomnieć firmy, dzięki którym mogliśmy zamknąć się w takim malutkim budżecie: SUNgraf, PW Ewa Grzywna-Żmuda, Mawips Marka Gackiego i Szkółka-krzewy ozdobne i drzewka owocowe Wnukowie - mówi Grzegorz Gorczyca, szef chełmskiego sztabu WOŚP.

Pod koniec czerwca odbyło się oficjalne otwarcie ronda WOŚP w naszym mieście. Wziął w nim udział Jurek Owsiak i prezydent miasta Jakub Banaszek

- Kiedy otwieramy ronda, ulice, place czy skwery, zawsze mamy jedną zasadę, aby to nie wznieciło żadnej kłótni. Wręcz przeciwnie. To musi się stać w zgodzie, oddolnie, ku akceptacji wszystkich, którzy o tym decydują - mówił wtedy Owsiak.

Tak właśnie powstało rondo. Dzięki wzajemnej pomocy i wspólnej pracy.

Szef chełmskiego sztabu zapewnia, że podczas najbliższego finału (styczeń 2023) rozpocznie się nowa tradycja. Finałowe zbiórki otwierane będą przy rondzie, razem z zaproszonymi gośćmi.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama