Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:03
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Region. Gminne dożynki czas zacząć. Pierwsze uroczystości już 21 sierpnia.

W gminach czas podsumowania tegorocznych żniw. Rolnicy i mieszkańcy poszczególnych miejscowości oczekują również z niecierpliwością na dożynki – jedyne tego rodzaju, świąteczne wydarzenie. Poniżej wykaz miejscowości, gdzie tradycyjne święto plonów odbędzie się już w najbliższym czasie.
Region. Gminne dożynki czas zacząć. Pierwsze uroczystości już 21 sierpnia.
Autor: Pixabay

Na obchody dożynkowe zapraszają władze i gospodarze z gminy Białopole. Miejscem spotkania będzie Plac Targowy w Białopolu. W tym samym dniu, w niedzielę, 21 sierpnia, swoje święto będą obchodzili rolnicy z terenu gminy Chełm, którzy zapraszają wszystkich zainteresowanych nad zalew Żółtańce. Jeśli ktoś jest ciekawy, jak dożynki obchodzone są w Leśniowicach, może pojawić się nad tamtejszym, słynnym zalewem Maczuły w Horodysku.

Wydaje się, że nie mniej atrakcyjne będą propozycje dożynkowe w gminie Siedliszcze. Tam organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich mieszkańców i przybyłych gości na ul. Aleksandra Bałasza 1. Nie sposób być tego dnia wszędzie, ale być może komuś będzie po drodze i będzie chciał wstąpić do Żmudzi, gdzie radosne dożynki odbędą się na boisku szkolnym przy ul. Jaśminowej. Gmina Rejowiec Fabryczny zaprasza natomiast do Wólki Kańskiej. To właśnie tam zlokalizowane będą wszystkie dożynkowe atrakcje. Listę możliwości wyczerpuje gmina Ruda-Huta. Odbędzie się tam tradycyjne „Bolkowanie”, a miejscem spotkania będzie oczywiście park podworski w Hniszowie.

Władze powiatu chełmskiego zachęcają również do nadsyłania zgłoszeń w czterech dożynkowych konkursach. Konkursy, jakie odbędą się w tym roku, to: konkurs na tradycyjny wiejski chleb, na ciasto drożdżowe, wieniec dożynkowy oraz konkurs na nalewkę. W przypadku konkursu na chleb oraz wieniec odpowiednie zgłoszenia należy nadsyłać do Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Chełmie do 31 sierpnia. Nieco wcześniej, bo już 22 sierpnia należy zgłosić swój udział w konkursach na nalewkę oraz ciasto drożdżowe. 

Wszelkie szczegóły organizacyjne oraz odpowiednie formularze dotyczące konkursów dostępne są na stronie internetowej starostwa powiatowego w Chełmie. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama