Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 20:15
Reklama

Miasto Rejowiec

Rejowiec. Radni nie mieli wątpliwości - burmistrz Górski to dobry gospodarz
Rejowiec. Radni nie mieli wątpliwości - burmistrz Górski to dobry gospodarz

Władze gminy Rejowiec działają w sposób przemyślany i konsekwentny - to najważniejsze wnioski, jakie nasuwają się po debacie nad raportem o stanie gminy za rok 2021. Mimo obiektywnych trudności Rejowiec zmienia powoli swoje oblicze.

Wczoraj, 09:13
Rejowiec. Podejrzany o zabójstwo matki trafił do aresztu [ZDJĘCIA]
Rejowiec. Podejrzany o zabójstwo matki trafił do aresztu [ZDJĘCIA]

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Tam usłyszał zarzut zabójstwa. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywotnia kara pozbawienia wolności.

27.06.2022 13:01
Rejowiec. 61-latek podejrzany o zabójstwo. Walnął matkę młotkiem w głowę
Rejowiec. 61-latek podejrzany o zabójstwo. Walnął matkę młotkiem w głowę

Do makabrycznego zdarzenia doszło w piątek przed południem w mieszkaniu przy ul. Przemysłowej. 61-letni mężczyzna zaatakował matkę młotkiem. Poważnie ranna kobieta zmarła.

26.06.2022 19:13
Gm. Chełm. Starosta dogląda i wspiera. Z gospodarską wizytą na sesji rady gminy 
Gm. Chełm. Starosta dogląda i wspiera. Z gospodarską wizytą na sesji rady gminy 

"Będziemy się rozumieć - będzie dobrze..." - chciałoby się powiedzieć po ostatniej, gospodarskiej wizycie starosty chełmskiego Piotra Deniszczuka na obradach Rady Gminy Chełm. Starosta wskazał, na kogo liczy, a z kim mu jednak nie po drodze.

08.06.2022 08:33
Rejowiec. DPS będzie DPS-em. Przez 77 dni był tu punkt dla uchodźców
Rejowiec. DPS będzie DPS-em. Przez 77 dni był tu punkt dla uchodźców

Tymczasowy punkt dla uchodźców z Ukrainy, który mieścił się w rejowieckim Domu Pomocy Społecznej, kończy oficjalnie swoją działalność. Osoby, które jeszcze pozostały w ośrodku, miały być rozlokowane do innych miejsc.

22.05.2022 17:23
Pow. chełmski: Zalała nas fala uchodźców. Pomagamy! [ZDJĘCIA]
Pow. chełmski: Zalała nas fala uchodźców. Pomagamy! [ZDJĘCIA]

Z kraju ogarniętego wojną uciekają głównie kobiety z dziećmi i osoby starsze. Przemarznięci, zmęczeni i głodni uchodźcy szturmują naszą granicę. Po długiej podróży potrzebują, by ktoś się nimi zaopiekował. Widok małych, płaczących i zdezorientowanych dzieci ściska serce.

07.03.2022 21:34
Pow. chełmski: Samorządy gotowe na przyjęcie Ukraińców
Pow. chełmski: Samorządy gotowe na przyjęcie Ukraińców

Około 300 miejsc noclegowych przygotowano w powiecie chełmskim dla uchodźców z Ukrainy. Gdyby obywatele sąsiedniego kraju musieli uciekać przed wojną, mogą się zatrzymać w jeszcze nieoddanym do użytku Domu Pomocy Społecznej w Rejowcu. Będą też dla nich otwarte świetlice i gospodarstwa agroturystyczne.

22.02.2022 07:21    1
Region: Powiaty połączył jeden chłopiec
Region: Powiaty połączył jeden chłopiec

Nie są ważne granice gmin i powiatów, gdy chodzi o dobro dziecka. Na chorego chłopca z Żulina w gminie Łopiennik Górny zbierali pieniądze parafianie z Rejowca i okolic oraz radni powiatu chełmskiego. Udało się zgromadzić większą część potrzebnej kwoty. Zabieg już w marcu.

10.02.2022 21:51
Region: Kto następny po Izbicy?
Region: Kto następny po Izbicy?

Z początkiem roku Izbica stała się miastem. Sprawdzaliśmy, czy jakieś miejscowości zamierzają podążyć jej śladem. Pytaliśmy również burmistrzów Rejowca i Siedliszcza, jak odzyskanie utraconego dawniej statusu wpłynęło na rozwój tych miasteczek.

07.02.2022 08:15
Rejowiec: Florczak dyrektorką nowego DPS-u
Rejowiec: Florczak dyrektorką nowego DPS-u

Tak jak przypuszczaliśmy, Elżbieta Florczak wygrała konkurs na dyrektora DPS-u w Rejowcu. Miała tylko jedną kontrkandydatkę.

13.01.2022 10:30    1    1
Planują wybudować pumptrack
Planują wybudować pumptrack

Przy miejscowej szkole podstawowej planowana jest budowa toru rowerowego typu pumptrack. Ma to być element zagospodarowania terenu, który pozwoli na aktywne spędzanie czasu mieszkańcom, głównie młodzieży. Inwestycja może powstać jeszcze w tym roku.

22.04.2021 13:19
Nowy DPS prawie gotowy
Nowy DPS prawie gotowy

Budynek dawnego liceum zmienia się nie do poznania. Trwają tam już prace wykończeniowe. Finał planowany jest w lipcu lub sierpniu, czyli wcześniej niż zakładano.

01.04.2021 09:27
Wyszyński i Wojtyła wrócili do Rejowca
Wyszyński i Wojtyła wrócili do Rejowca

Wandale zniszczyli wystawę, a ona i tak powróciła na miejsce, gdzie była prezentowana. Zdaniem księdza Jacka Jakubca ma teraz jeszcze większe oddziaływanie społeczne. - Wiele osób może podjąć refleksję nad prezentowaną tam treścią, wskazującą na uniwersalny wymiar nauczania społecznego Kościoła - powiedział.

11.12.2020 07:44    1
Pocięli wizerunki papieża i kardynała
Pocięli wizerunki papieża i kardynała

- Nie umiem tego wyrazić słowami. Żal, smutek, niedowierzanie. Płakać mi się chce, jak o tym myślę – mówi pani Zofia. Michał używa bardziej dosadnych słów. Hańba i zezwierzęcenie to jedne z łagodniejszych. Ale są też osoby, które uważają, że to sprzeciw wobec sposobu funkcjonowania Kościoła Katolickiego w Polsce. W nocy z 21 na 22 listopada wandale zniszczyli wystawę „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”, umieszczoną na ogrodzeniu kościoła pw. św. Jozefata Kuncewicza.

30.11.2020 07:21    2
Covid-19 jak lawina
Covid-19 jak lawina

Jedni twierdzą, że koronawirus to ściema, inni cierpią w szpitalach i na kwarantannie. Coraz więcej przypadków zakażenia wykrywa się w urzędach gmin i podległych szkołach. Pandemia nie oszczędza mieszkańców naszych powiatów.

13.10.2020 08:00
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Pierre DolnientyTreść komentarza: Po co schrony? Przecież Mateuszek-kłamczuszek stwierdził, że jak ruscy nas napadną, to pożałują, bo 40 mln Polaków ruszy na nich z furią rannego lwa. Pomijając fakt, że jest nas niecałe 38 mln. Skoro nastrugamy gdzieś jeszcze te dwa mln obrońców to i tak zbędne będą schrony, gdyż do boju mają ruszyć wszyscy: niemowlęta, starcy, kalecy itd. Pewnie te 40 mln musimy pomniejszyć o liczbę "ważnych" polityków, którzy wraz z licznymi rodzinami natychmiast ruszą... do USA tworzyć rząd na uchodźctwie ;)Data dodania komentarza: 02.07.2022, 09:48Źródło komentarza: W schronach w Polsce jest miejsce tylko dla 3 procent ludności. Powstanie ich więcej?
Reklama
Reklama