Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama
Klasę pokazali druhowie i druhny

Strażackie zmagania w Rejowcu. OSP Horeszkowice i OSP Ruda najlepsze w powiecie chełmskim [ZDJĘCIA]

W sobotę, 14 czerwca Rejowiec stał się areną Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych. O tytuł najlepszych jednostek w powiecie chełmskim rywalizowały 23 drużyny, w tym dziewięć kobiecych. Po emocjonujących zmaganiach zwycięstwo odniosły OSP Horeszkowice w kategorii mężczyzn oraz OSP Ruda w kategorii kobiet.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, której przewodniczył sędzia główny, st. kpt. Tomasz Majewski. Mimo dużych emocji towarzyszących rywalizacji do komisji wpłynął tylko jeden protest. Po jego rozpatrzeniu został on oddalony.

Horeszkowice bezkonkurencyjne w klasie A

W rywalizacji mężczyzn (klasa A) zdecydowanie najlepsza okazała się drużyna OSP Horeszkowice, która zakończyła zawody z wynikiem 90,97 pkt. Kluczem do sukcesu był znakomity występ w ćwiczeniu bojowym. Strażacy ukończyli konkurencję w czasie 35,22 sekundy, osiągając najlepszy rezultat zawodów.

Drugie miejsce zajęła OSP Kamień z wynikiem 98,31 pkt. Druhowie z Kamienia okazali się najszybsi w sztafecie pożarniczej, uzyskując czas 54,94 sekundy. Na trzecim stopniu podium stanęła OSP Żalin, która zdobyła 99,53 pkt.

Tuż za podium uplasowały się OSP Kanie (100,87 pkt) oraz OSP Dubienka (101,16 pkt).

Klasa C. Triumf druhen z Rudy

W kategorii kobiet (klasa C) walka o zwycięstwo była równie zacięta. Najlepsza okazała się drużyna OSP Ruda, która zgromadziła 129,07 pkt. O sukcesie zadecydowała przede wszystkim równa i stabilna forma. Druhny zajęły drugie miejsca zarówno w ćwiczeniu bojowym (56,75 s), jak i w sztafecie pożarniczej (72,32 s).

Srebrne medale wywalczyła OSP Kamień z wynikiem 130,28 pkt. Zawodniczki tej jednostki uzyskały najlepszy czas w ćwiczeniu bojowym – 55,75 sekundy.

Na trzecim miejscu uplasowała się OSP Huta (131,13 pkt), która może pochwalić się najlepszym wynikiem w kobiecej sztafecie pożarniczej – 71,22 sekundy.

W klasyfikacji odnotowano również drużynę kobiecą OSP Żmudź, która została sklasyfikowana jako DSF.

Wysoki poziom rywalizacji

Tegoroczne zawody w Rejowcu po raz kolejny potwierdziły wysoki poziom wyszkolenia jednostek OSP z powiatu chełmskiego. Osiągane wyniki, szczególnie w ćwiczeniach bojowych, pokazały doskonałe przygotowanie strażaków-ochotników, którzy na co dzień łączą sprawność fizyczną z umiejętnością obsługi specjalistycznego sprzętu ratowniczego.

Czytaj także:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowy Treść komentarza: Żeby rozpocząć inwestycję trzeba mieć dokumentację, oraz znać przybliżone koszty ( posiadać kosztorys inwestorski ). Bez tego każdy normalnie myślący nie podejmuje decyzji o wykonaniu tak dużej inwestycji. W naszym magistracie utarło się, że wszystko da się zrobić w systemie "Zaprojektuj i wybuduj". Niestety, ale nie!!!!!!!!! Ale jak włodarz zamiast pilnować spraw miasta zajmuje się doradzaniem najwyższemu to nie dziwota, że jest jak jest. Ciekawe kto mu płaci? Mieszkańcy, czy nowogrodzki. Może powinien zrezygnować z Chełma i na stałe pozostać u boku wodza. Ale tak nawiasem mówiąc pasują do siebie jak para butów. Obaj wybitni fachowcy. Data dodania komentarza: 5.08.2026, 13:37 Źródło komentarza: Największa inwestycja drogowa w Chełmie nadal zagrożona? Prezydent Banaszek pyta mieszkańców, co robić Autor komentarza: góral Treść komentarza: całe szczęście że druga zawróciła w ostatniej chwili -ale dlaczego pierwsza nie zawóciła w ostatniej chwili i całe szczęście że spadła na pole-hej Data dodania komentarza: 5.08.2026, 11:26 Źródło komentarza: O krok od zestrzelenia myśliwca sojusznika. Kulisy nocnego incydentu na Lubelszczyźnie Autor komentarza: ADAM Treść komentarza: JAK MA TO ZBUDOWAC I UKSZTALTOWAC NOWA TOZSAMOSC WIEJSKIEJ SPOLECZNOSCI ? PRZYPOMINAM ZE TO SPOLECZNOSC WIEJSKA PCHALA SIE DRZWIAMI I OKNAMI DO CHELMA OD LAT 50 TYCH I WCZECNIEJ. DZISIAJ MIIASTO POWINNO ALE NIE CHCE WYSTAWIC RACHUNEK Z KORZYSTANIE NP Z PUP I NIE TYLKO . Data dodania komentarza: 5.08.2026, 00:14 Źródło komentarza: Gmina Chełm stanie się gminą Pokrówka. Rząd zakończył wielomiesięczną procedurę Autor komentarza: Pracownik Treść komentarza: A kto ich zastąpi ? Bo o nowych przyjęciach ani słowa Data dodania komentarza: 4.08.2026, 21:49 Źródło komentarza: Gm. Żółkiewka. Zakończyli zawodową drogę. Czworo pracowników przeszło na emeryturę Autor komentarza: prawyprosty Treść komentarza: Śmierdzi z daleka Data dodania komentarza: 4.08.2026, 20:43 Źródło komentarza: Gm. Białopole. Spór wokół inwestycji firmy AGROCAL w Buśnie. Wójt odpowiada na pytania radnych i wydaje decyzję środowiskową
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama