Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 01:46
Reklama Reklama formy Pomix

Bunt chełmskich przedsiębiorców

#OtwieraMY to hasło ogólnopolskiej akcji przedsiębiorców, którzy postanowili wbrew obecnym obostrzeniom otworzyć swoje firmy dla klientów. Idea dotarła także do naszego miasta. Promują ją Fundacja Made In Chełm oraz przedstawiciele Klubu Konfederacji w Chełm.
Bunt chełmskich przedsiębiorców

Akcja ruszyła w ubiegły poniedziałek. Do buntu przeciwko przedłużeniu rządowego lockdownu zachęca też grupa chełmian - przedsiębiorców, którzy mają dość niezrozumiałych i jak twierdzą bezprawnych decyzji rządu. Powstała już Interaktywna Mapa Wolnego Biznesu naszego kraju, która pokazuje otwarte lokale. Informacje o nich podaje także specjalny profil na Twitterze, pod hasztagiem z akcją #OtwieraMY.

Po stronie naszych przedsiębiorców stanęła nowo powstała fundacja Made in Chełm oraz Klub Konfederacji w Chełmie. Młodzi aktywiści zachęcają właścicieli firm, które zostały zamknięte z powodu lockdownu do ponownego ich otwarcia. Oferują wsparcie prawne w przypadku kontroli i promocję usług. Na razie jednak nikt nie odważył się otworzyć swojego biznesu w naszym mieście. Jak mówią inicjatorzy akcji, nikt nie chce być pierwszy...

- Artykuł 22 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej mówi jasno: „Ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny”. Mimo tego na mocy bezprawnych rozporządzeń w całej Polsce od wielu miesięcy nie działa kilkaset tysięcy firm. Chaotyczne działania rządu i kolejne obostrzenia doprowadziły do tego, że właściciele firm nie mają już nic do stracenia. Liczone nawet w setkach tysięcy straty, rosnące zobowiązania i brak pewności jutra, to powody, które zmusiły ich do głośnego powiedzenia rządzącym: Dość! Przed widmem bankructwa stoją również dziesiątki firm z Chełma - tłumaczą inicjatorzy akcji w Chełmie. - Branżą, która najmocniej ucierpiała wskutek rządowych ograniczeń, jest gastronomia, a dalej branża turystyczna. To do tych przedsiębiorców chcemy skierować naszą pomoc.

Dlaczego zdecydowali się na wzięcie udziału w akcji? Bo jak mówią, sami są przedsiębiorcami i ograniczenia dotknęły ich bezpośrednio lub pośrednio.

- Gospodarka to zespół naczyń połączonych. Straty jednych, zmniejszają dochody pozostałych. Tracimy na tym wszyscy - przekonują. - Ponadto działania rządu są niekonstytucyjne! Nie możemy biernie przyglądać się, jak wprowadzane przez rząd rozporządzenia ograniczają swobodę prowadzenia działalności gospodarczej.

Do udziału w akcji zapraszają właścicieli wszystkich firm na terenie Chełma, które wskutek „narodowej kwarantanny” znalazły się w trudnej sytuacji finansowej.

- Pomożemy, nie zważając na poglądy polityczne czy obyczajowe. Skupiamy się bowiem na wspólnym celu, którym jest niedopuszczenie do upadłości przedsiębiorstw z powodu rozgrywek politycznych - zapewniają.

W najbliższym czasie chcą zorganizować spotkania konsultacyjne dla każdej firmy, która się do nich zgłosi z chęcią wznowienia swojej działalności w formie stacjonarnej. Deklarują wsparcie prawne oraz promocje firm, które zdecydują się na otwarcie.

- Zrobimy bezpłatną reklamę i zagwarantujemy, że tysiące chełmian dowiedzą się, że mogą znów odwiedzić dany lokal. W razie wizyt organów kontrolnych gwarantujemy wysłanie swoich członków w celu monitorowania przebiegu kontroli i jej rejestracji na wypadek konieczności zebrania dowodów - obiecują.

Fundacja Made In Chełm została powołana, aby propagować i wspomagać lokalną przedsiębiorczość. Głównym celem tej idei jest zachęcanie mieszkańców do kupowania towarów i usług u lokalnych dostawców poprzez wprowadzenie akcji „Lokalni są fajni” i karty lojalnościowej Made in Chełm. Fundacja ma na celu wspieranie rozwoju gospodarczego oraz aktywizację mieszkańców Chełma w różnych obszarach życia (społecznym, zawodowym, kulturalnym, osobistym).

Klub Konfederacji w Chełmie powstał z kolei w celu zjednoczenia osób o poglądach wolnorynkowych oraz/lub narodowych. To środowisko reprezentują w większości przedsiębiorcy, których postulaty były lekceważone przez obecne, jak i poprzednie rządy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ja 27.01.2021 09:15
Bunt?? No a gdzie te otwarte lokale? Bo nic nie widzę a chętnie wyjdę.

KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama