Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 lipca 2026 17:31
Reklama radio Bon Ton
Reklama
W tle powrót znanego nazwiska

Batalia o mandat w Radzie Gminy Urszulin. Zarejestrowano trzy komitety

Mieszkańcy gminy Urszulin ponownie ruszą do urn. Komisarz Wyborczy w Chełmie opublikował oficjalny komunikat, w którym poinformował o zarejestrowaniu komitetów wyborczych przed zbliżającymi się wyborami uzupełniającymi do miejscowej rady gminy. Głosowanie, które wyłoni nowego radnego, zostało zaplanowane na niedzielę, 17 maja.
budynek UG Urszulin
Budynek Urzędu Gminy Urszulin

Źródło: UG Urszulin

W walce o zwolniony mandat zmierzą się ostatecznie przedstawiciele trzech środowisk. Z ramienia partii politycznych swój udział zgłosił Komitet Wyborczy Normalny Kraj z siedzibą w Siedlcach. Oprócz niego w wyścigu wyborczym wezmą udział dwa lokalne komitety wyborcze wyborców: KWW Sylwestra Adama Proniuka z siedzibą w Łomnicy oraz KWW Bożeny Szuba z siedzibą w Woli Wereszczyńskiej.

Uwagę lokalnych obserwatorów sceny samorządowej z pewnością przyciągnie tło polityczne majowych wyborów. Wśród trzech oficjalnie zarejestrowanych podmiotów brakuje komitetu bezpośrednio firmowanego przez urzędującego wójta gminy Urszulin, Adama Panasiuka. W dokumentach rejestracyjnych pojawia się za to inne nazwisko doskonale znane mieszkańcom z minionych kadencji. Poprzedni włodarz gminy, Tomasz Antoniuk, widnieje w oficjalnych pismach jako pełnomocnik wyborczy oraz finansowy Komitetu Wyborczego Wyborców Bożeny Szuba. Jego bezpośrednie zaangażowanie organizacyjne w kampanię jednego z komitetów dodaje nadchodzącym wyborom dodatkowego ciężaru gatunkowego i zapowiada interesującą rywalizację.

Do 13 kwietnia komitety mają czas na formalne zgłoszenie gminnej komisji wyborczej ostatecznych list z nazwiskami kandydatów. Zakończenie procesu rejestracji otworzy kandydatom drogę do prowadzenia oficjalnej kampanii i przekonywania do siebie mieszkańców. O tym, kto ostatecznie zdobędzie mandat i zajmie miejsce Szymona Osieleńca w Radzie Gminy Urszulin, wyborcy zdecydują w połowie maja, oddając swoje głosy w lokalach wyborczych w godzinach od 7:00 do 21:00.

Konieczność przeprowadzenia ponownego głosowania to bezpośrednie następstwo decyzji dotychczasowego wiceprzewodniczącego rady gminy. Dwudziestosiedmioletni Szymon Osieleniec, reprezentujący mieszkańców miejscowości Jamniki, Łomnica i Wola Wereszczyńska (okręg nr 13), złożył pisemne zrzeczenie się mandatu, który oficjalnie wygasł 18 lutego. Powody tej rezygnacji były ściśle uwarunkowane życiowo i zawodowo. Samorządowiec ze względu na nowe obowiązki w pracy przeprowadził się do Lublina, co naturalnie uniemożliwiło mu dalsze sprawowanie funkcji i rzetelne reprezentowanie interesów swoich lokalnych wyborców.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama