Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ludzie czekają na zasiłki

- Nie rozumiem o co chodzi, od tygodnia dopytuję o to, kiedy MOPR wypłaci mi zasiłek okresowy. Mam opłaty, poza tym idą święta, a oni wciąż zwlekają z przelewem - skarży się nasza Czytelniczka. Dyrektor MOPR zapewnia, że wypłaty są robione zgodnie z harmonogramem.
Ludzie czekają na zasiłki

W poprzednich miesiącach, jak twierdzi nasza rozmówczyni, przelew był w okolicach 9 grudnia.

- Mamy już 17 grudnia, a pieniędzy nadal nie ma - skarży się kobieta, która zadzwoniła do naszej redakcji. - Dla mnie to poważny problem, ponieważ mam do zapłacenia rachunek za prąd. Boję się, że jak go nie zapłacę, to zostanę bez światła i ogrzewania, bo jedyne ciepło, jakie mam w domu, pochodzi z elektrycznego grzejnika.

Nasza Czytelniczka twierdzi, że kilka razy dopytywała w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, kiedy pójdą przelewy i za każdym razem otrzymywała odpowiedź, że właśnie poszły.

- Sęk w tym, że jakoś nie doszły - denerwuje się kobieta. - Nie rozumiem na czym polega problem, czy MOPR nie dostał tych pieniędzy od miasta, czy może opóźnienie wynika z przetrzymywania ich na koncie. Nikt nie liczy się z ludźmi, że czekają na te parę groszy, że idą święta i każdy ma jakieś wydatki.

Dyrektor ośrodka Katarzyna Sokołowska zapewnia, że nie ma żadnych opóźnień w wypłatach zasiłku okresowego.

- Środki są wypłacane na bieżąco, zgodnie z harmonogramem. Nie przetrzymujemy tych pieniędzy, rozdysponowujemy je, gdy tylko do nas wpływają - wyjaśnia pani dyrektor.

Jak wynika z harmonogramu, który został umieszczony na stronie internetowej MOPR, przelewy z zasiłkiem okresowym zaplanowane są w grudniu w trzech terminach: 9, 16 i 23 grudnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama