Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Większość nauczycieli za strajkiem | Super Tydzień

21 szkół z terenu powiatu włodawskiego przystąpi 8 kwietnia do strajku generalnego. Tak zdecydowali nauczyciele w referendum, które w naszych placówkach odbyło się między 14 a 19 marca. Mają też poparcie samorządowców.
Większość nauczycieli za strajkiem | Super Tydzień

- Głosowanie prowadzono w 23 szkołach, czyli wszędzie tam, gdzie funkcjonują związki zawodowe. W jednej z tych placówek związkowców nie ma, ale nauczyciele zwrócili się do nas z prośbą, abyśmy także ich uwzględnili  – informuje Marek Ostrowski, szef włodawskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W trakcie głosowania wycofała się szkoła z Hanny. Nauczyciele zaczęli obawiać, się, czy ich głos protestacyjny nie zostanie odebrany niewłaściwie przez władze fundacji, która prowadzi jednostkę. Z kolei nauczyciele z podstawówki w Kaplonosach opowiedzieli się w referendum  przeciwko przystępowaniu do strajku generalnego.

- Uszanowaliśmy decyzję nauczycieli z obydwu szkół, bo mieli do niej prawo. Może mają podstawy, aby się czegoś obawiać, ja w to nie wnikam. Ponadto nie namawiałem ich do zmiany stanowiska, aby nie zostać posądzonym o jakąś agitację – dodaje Ostrowski.

Władze starostwa powiatowego poparły decyzję nauczycieli z naszych szkół oraz podpisały się pod postulatami związku powiatów polskich w sprawie zmian w finansowaniu oświaty.

- Na barki samorządów przenosi się coraz większe koszty związane z finansowaniem szkolnictwa. Nie możemy dalej na to pozwolić, bo wkrótce nie podołamy tym wydatkom, natomiast też mamy wiele własnych inwestycji, które są niezbędne, m.in. związanych z budową, przebudową i modernizacją dróg – mówi Tomasz Korzeniewski, wicestarosta powiatu włodawskiego.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama