Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:48
Reklama

Większość nauczycieli za strajkiem | Super Tydzień

21 szkół z terenu powiatu włodawskiego przystąpi 8 kwietnia do strajku generalnego. Tak zdecydowali nauczyciele w referendum, które w naszych placówkach odbyło się między 14 a 19 marca. Mają też poparcie samorządowców.
Większość nauczycieli za strajkiem | Super Tydzień

- Głosowanie prowadzono w 23 szkołach, czyli wszędzie tam, gdzie funkcjonują związki zawodowe. W jednej z tych placówek związkowców nie ma, ale nauczyciele zwrócili się do nas z prośbą, abyśmy także ich uwzględnili  – informuje Marek Ostrowski, szef włodawskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W trakcie głosowania wycofała się szkoła z Hanny. Nauczyciele zaczęli obawiać, się, czy ich głos protestacyjny nie zostanie odebrany niewłaściwie przez władze fundacji, która prowadzi jednostkę. Z kolei nauczyciele z podstawówki w Kaplonosach opowiedzieli się w referendum  przeciwko przystępowaniu do strajku generalnego.

- Uszanowaliśmy decyzję nauczycieli z obydwu szkół, bo mieli do niej prawo. Może mają podstawy, aby się czegoś obawiać, ja w to nie wnikam. Ponadto nie namawiałem ich do zmiany stanowiska, aby nie zostać posądzonym o jakąś agitację – dodaje Ostrowski.

Władze starostwa powiatowego poparły decyzję nauczycieli z naszych szkół oraz podpisały się pod postulatami związku powiatów polskich w sprawie zmian w finansowaniu oświaty.

- Na barki samorządów przenosi się coraz większe koszty związane z finansowaniem szkolnictwa. Nie możemy dalej na to pozwolić, bo wkrótce nie podołamy tym wydatkom, natomiast też mamy wiele własnych inwestycji, które są niezbędne, m.in. związanych z budową, przebudową i modernizacją dróg – mówi Tomasz Korzeniewski, wicestarosta powiatu włodawskiego.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama