Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 00:56
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Osiedlowy absurd drogowy | Super Tydzień

Lista drogowych absurdów opracowana przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zainspirowała naszego Czytelnika. Jego zdaniem absurdalne jest podzielenie na dwa odcinki al. Żołnierzy I AWP. To wprowadza zamieszanie, zwłaszcza wśród kierowców, którzy nie wiedzą, że są one "ślepe".
Osiedlowy absurd drogowy | Super Tydzień

Nasz Czytelnik, który mieszka w bloku przy rozdzieleniu drogi, obserwuje, jak kierowcy "miotają się", gdy zauważą, że przejazdu nie ma. W zatokach nawrotowych stoją zaparkowane samochody i kierujący często muszą się wykazać nie lada umiejętnościami, aby zawrócić.

- To dopiero absurd. Cała ta sytuacja jest niebezpieczna, zwłaszcza gdy dzieje się coś złego, musi dojechać karetka, czy straż pożarna - przekonuje pan Józef. - Początkowo cała ulica miała być jednokierunkowa, później ją zagrodzono. Myślę, że to zostało zrobione samowolnie. Kierowcy, próbując to ominąć, jeżdżą po chodnikach i stwarzają zagrożenie.

 Wiceprezes Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zapewnia, że zamknięcie ulicy zostało poprzedzone szerokimi konsultacjami z mieszkańcami. - Większość osób była za wprowadzeniem takiego rozwiązania - wyjaśnia Maciej Cieślak.


Wspomnianą listę absurdów drogowych opracowaną przez chełmski WORD możecie zobaczyć TUTAJ


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszjańcy 25.03.2019 08:31
Bardzo doborze, że jest zamknięta! Stoją znaki info o ślepej ulicy, przedtem kiedy był tu normalny ruch jeździli szbko między blokami, z klatki schodowej prosto pod samochód.

Chełmianie 23.03.2019 18:06
Absurd to rondo na Pocztowej przy PWSZ, przechodząc przez przejście nie wiadomo gdzie jadą auta od str Hrubieszowskiej, czy jadąc w str USC powinni wyrzucać lewy kierunkowskaz a w str Górki prawy? Człowiek stoi na przejściu i nie wiadomo iść czy nie !?

KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama