Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 01:37
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Ruch wstrzymany, bo cielak zakleszczył się pod autem

Do nietypowej kolizji doszło w środę (21 września) w Olchowcu. Przed jadącą ciężarówkę wybiegł cielak. Po uderzeniu zakleszczył się pod autem. Właściciel zwierzaka dostał mandat.
Ruch wstrzymany, bo cielak zakleszczył się pod autem
Źródło: OSP Wierzbica, Pixabay (fot. ilustarcyjna)

Kolizja ta zdarzyła się po godzinie 16 na drodze powiatowej. Cielak najwyraźniej miał ochotę dać dyla i nie zwracał uwagi na przejeżdżające auta. Kierowcy ciężarówki udało się wyhamować na tyle, by go nie poturbować, ale zwierzak wpadł pod samochód i się zakleszczył.

Na pomoc wezwano strażaków z OSP Wierzbica. Przyjechali też ratownicy z chełmskiej jednostki i policjanci z KMP w Chełmie.

Wstrzymano ruch. Strażacy po zabezpieczeniu pojazdu zajęli się wyciąganiem zwierzęcia z pułapki. Po 30 minutach cielaka udało się uwolnić. Przeżył, został przebadany przez weterynarza i trafił pod opiekę właściciela, który niestety za nieupilnowanie swojego zwierzaka dostał od mundurowych mandat. Spowodował zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Apelujemy o zachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Obowiązek ten wynika z przepisów kodeksu wykroczeń. Każde zwierzę, które bez naszego nadzoru wydostanie się poza teren posesji, może stworzyć zagrożenie dla innych osób oraz zagrozić bezpieczeństwu w ruchu drogowym - mówi kom. Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chemie.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
swiadek 22.09.2022 14:40
strażacy z Wierzbicy jak zwykle szacun, chwila i na miejscu!

KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama