Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 01:15
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

15 ton chińskich podróbek w magazynie w powiecie chełmskim. Sprawdźcie, jakie towary przejęli celnicy...

Kilkanaście ton podrobionych i niezgłoszonych towarów wykryła lubelska Krajowa Administracja Skarbowa w powiecie chełmskim. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Zamościa skontrolowali magazyn czasowego składowania towarów. Wśród przejętych przez celników rzeczy są m.in.: okulary, odzież, buty, wkłady do e-papierosów i kosmetyki.
15 ton chińskich podróbek w magazynie w powiecie chełmskim. Sprawdźcie, jakie towary przejęli celnicy...
Autor: IAS w Lublinie

W takim magazynie przechowywane są towary do momentu dopełnienia przez przedsiębiorcę niezbędnych formalności. Magazyny czasowego składowania podlegają dozorowi celnemu.

- Znajdowały się tam towary pochodzące z Chin, oznaczone znakami znanych światowych marek. Bardzo niska cena towarów oraz brak opakowań jednostkowych wskazywały, że mogą być to podróbki - informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Po szczegółowej rewizji ponad 15 ton odzieży i akcesoriów, funkcjonariusze znaleźli zarówno artykuły z bezprawnie naniesionymi znakami towarowymi, jak również niezgłoszone w dokumentach.

Wśród zabezpieczonych towarów znalazły się m.in.:

 • okulary (ponad 80 tys. szt.),
 • odzież (blisko 12 tys. szt.),
 • obuwie,
 • torebki,
 • skarpety,
 • zegarki (ponad 1,6 tys. szt.),
 • kosmetyki (ponad 2,2 tys. szt.),
 • wkłady do e-papierosów (ponad 2,2 tys. szt.),
 • baterie,
 • buty
 • rękawice sportowe.

Za wprowadzenie do obrotu towarów naruszających prawa własności przemysłowej sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 5 lat.

Czytaj także:

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama