Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 00:57
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

32-letnia Ukrainka robiła za słupa. Pomogła wyczyścić konto chełmskiego biznesmena. Zniknęło ponad 200 tysięcy!

Kolejna osoba została zatrzymana w sprawie ataku hakerskiego na konto chełmskiego przedsiębiorcy. To 32-letnia obywatelka Ukrainy. W ręce policji wpadła w Warszawie. Trafiła już do tymczasowego aresztu. Wszytko wskazuje na to, że była tzw. słupem. Na nią zakładane były konta, obsługiwane przez innych członków grupy.
32-letnia Ukrainka robiła za słupa. Pomogła wyczyścić konto chełmskiego biznesmena. Zniknęło ponad 200 tysięcy!
Autor: KMP w Chełmie

Informowaliśmy kilka dni temu, że dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie polegającym na przejęciu konta firmowego i nieuprawnionej wypłacie pieniędzy przez nieznane osoby. Sprawą zajęli się nasi policjanci. 

- Wspierani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Lublinie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali na terenie Warszawy dwóch mężczyzn, 22-letniego obywatela Ukrainy i 36-letniego mieszkańca Warszawy. Zatrzymanie trzeciego 20-letniego obywatela Ukrainy miało miejsce na terenie Wrocławia przez tamtejszych policjantów – mówiła zaraz po zdarzeniu komisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Jak ustalili śledczy, pokrzywdzony zalogował się na konto firmowe przez fałszywą stronę internetową banku. To umożliwiło oszustom zmianę numeru telefonu komórkowego, na który przychodzą kody autoryzacyjne do transakcji. W ten sposób w kilku transakcjach zrealizowali przelewy na ponad 200 tysięcy złotych. Następnie pieniądze były wypłacane poprzez bankomaty.

Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście kart bankomatowych, karty sim, startery i adaptery do kart, umowy rachunków bankowych, telefony komórkowe i laptopy. Policjanci przejęli także skradzione pieniądze - prawie 60 tys. zł udało się zablokować na kontach, kolejne 90 tysięcy policjanci odzyskali podczas przeszukania mieszkań osób podejrzanych.

Wszyscy trzej podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Sąd Rejonowy w Chemie zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Aresztowana została także 32-letnia Ukrainka. 

Za oszustwo i kradzież mienia o znacznej wartości grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak się dowiedzieliśmy, sprawa jest rozwojowa, a przejęli ją specjaliści od cyberprzestępczości z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama