Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm. W mieście planowane jest zamontowanie kilkuset nowych kamer

Urzędnicy planują zamontować w mieście nowe kamery. Mają się pojawić w najbardziej strategicznych miejscach w Chełmie.
Chełm. W mieście planowane jest zamontowanie kilkuset nowych kamer

Autor: pixabay

Na ostatniej sesji Rady Miasta Chełm radni postanowili, że należy zabezpieczyć środki finansowe na dokumentację projektową miejskiego monitoringu. Miałaby ona zostać przygotowana do przyszłego roku. Po uzyskaniu dofinansowania w ramach nowej unijnej perspektywy przeprowadzona zostanie procedura wyłonienia wykonawcy. Prace prawdopodobnie rozpoczną się w 2023 roku. 

Projekt zakłada powstanie kilkuset nowych kamer (300-500). Mają one na celu stworzenie skoordynowanego i kompleksowego systemu monitoringu. 

- Za pośrednictwem rad osiedli (o co poproszę przewodniczących RO) powinny odbyć się konsultacje, gdzie najlepiej z perspektywy mieszkańców umiejscowić kamery. Do tego sieć zostanie uzupełniona miejscami wskazanymi przez urzędników z UM i miejskie służby - informuje prezydent Jakub Banaszek.

Wiadomo jednak, że kamery na pewno będą umieszczone m.in przy wjazdach/wyjazdach z miasta, skrzyżowaniach, obiektach użyteczności publicznej, ulicach oraz rondach.

Czytaj także:

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama