Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 03:01
Reklama

Burza wokół Włodawianki. Wiceprezes klubu sportowego musiał się tłumaczyć

"Informacja o działalności Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego Włodawianka" - tak brzmiał 4. punkt porządku obrad na ostatniej sesji Rady Miasta we Włodawie. Choć się na to nie zapowiadało, temat zdominował posiedzenie, a obecny na sesji wiceprezes Włodawianki tłumaczył się przed radnymi prawie 1,5 godziny.
Burza wokół Włodawianki. Wiceprezes klubu sportowego musiał się tłumaczyć

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. W tym przypadku także o kiepską formę piłkarzy i fakt, że klub z Włodawy włodawski jest tylko z nazwy.

Główny zarzut, jaki radni postawili zarządowi MLKS Włodawianka, to brak wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, krótko mówiąc - brak numeru KRS.

- Czemu boicie się tego KRS? Finanse klubu byłby wtedy transparentne? - zapytała jako pierwsza radna Renata Kapelko.

Czytaj także: Właściciele domów jednorodzinnych są zdecydowani. Miejskiemu ogrzewaniu powiedzieli TAK

- Nie mamy KRS, bo go nie potrzebujemy. Jesteśmy klubem sportowym i jako taki klub jesteśmy zarejestrowani w starostwie. Naszą działalność regulują przepisy ustawy o sporcie. Zajmujemy się wyłącznie sportem, nie prowadzimy działalności gospodarczej - odpowiedział wiceprezes Włodawianki Andrzej Rusiński.

Jego tłumaczenie nie przekonało jednak radnych. - Nie atakujemy klubu, chcemy tylko wiedzieć, na co przeznaczacie pieniądze. Nie za wszystko przecież musicie płacić. Nie płacicie za boisko, za zużycie wody, użytkowanie sprzętu. Chcemy, żeby wszystko było jasne. Pytają nas o to mieszkańcy - mówiła przewodnicząca rady Joanna Szczepańska.

- Skoro statut waszego stowarzyszenia nie pozwala wam mieć KRS, to czy nie możecie go zmienić? - dodała radna Janina Klimczuk.

Ale chodziło nie tylko o kwestie finansowe.

- Klub powinien nazywać się  "Uchodźca - Włodawa", bo na jedenastu piłkarzy seniorów, aż ośmiu nie pochodzi z naszego miasta, to ludzie z zewnątrz. Zamiast stawiać na naszą młodzież, nasze dzieci, przyznajemy stypendia przyjezdnym. Taka jest polityka klubu? Naprawdę nie stać nas na wychowanie swoich sportowców? Wstyd! - mówił radny Krzysztof Flis. - Na dodatek klub prezentuje się dziś naprawdę marnie. Prawdopodobnie spadniemy do niższej ligi - dodał.

Czytak także: Włodawa: Mieszkańcy czekają na uruchomienie fontann. Zobaczcie, jak mają wyglądać

Rusiński tłumaczył, że we Włodawiance grają przyjezdni, bo nasi piłkarze żądają większych pieniędzy. Zarabiają lepiej w innych klubach, Włodawianki na nich po prostu nie stać. Wymiana słów i argumentów trwała prawie 1,5 godziny.

- To zwykła nagonka - stwierdził wiceprezes klubu.

Włodawianka utrzymuje się z dotacji z urzędu miasta i prywatnych sponsorów. W ubiegłym roku ratusz przekazał piłkarzom ponad 200 tys. złotych.

- Z całej tej kwoty się rozliczyliśmy. Magistrat nas regularnie kontroluje, żadna kontrola nie wykazała nieprawidłowości. Wszystkie dokumenty i sprawozdania są w urzędzie miasta. Co roku rozliczamy się też, że skarbówką, a za swoją pracę 5-osobowy zarząd nie pobiera ani złotówki - argumentował Rusiński.

W jego obronie stanął burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. - Współpraca z obecnym zarządem klubu układa się naprawdę dobrze. Prowadzenie klubu sportowego to duże wyzwanie. Prawda jest taka, że nikt nie chce się tego podjąć. Na ostatnim walnym zebraniu obecny zarząd został poproszony o kontynuowanie swojej pracy, bo nie było chętnych - mówił burmistrz.

Dyskusja była "gorąca" do samego końca.

Ile zarabia trener piłkarzy? Jaka jest polityka klubu na najbliższe miesiące/lata? Dlaczego klub nie chce zmienić statutu i zarejestrować się w KRS? Pytania pozostały bez konkretnych odpowiedzi.

Czytaj także: 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama