Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:54
Reklama

Cleo, Patrycja Markowska i Andrzej Duda na Dniach Włodawy

Miasto szykuje imprezy i wielkie otwarcie rynku po rewitalizacji. Wcześniej będzie WrakRace i Jack Moore.
Cleo, Patrycja Markowska i Andrzej Duda na Dniach Włodawy

Mieszkańcy Włodawy po dwóch trudnych latach doczekają się wreszcie miejskich imprez. Na początku lipca do Włodawy ma przyjechać Cleo i Patrycja Markowska. Część koncertowa odbędzie się w niedzielę, 3 lipca. Natomiast podczas Dni Włodawy ma być także oficjalnie otworzony rynek miejski. I to nie przez byle kogo. Do nadbużańskiego miasteczka ma przyjechać prezydent Polski Andrzej Duda.

- Szykujemy się do cyklu wydarzeń. Mamy nadzieję, że strefa objęta zakazem przebywania nie będzie przedłużona. Na początku lipca zorganizujemy Dni Włodawy oraz oficjalne otwarcie rynku. Z kancelarii prezydenta otrzymaliśmy wstępne potwierdzenie wizyty. Jak już będziemy znali datę przyjazdu, to wtedy będzie wiadomo dokładnie, kiedy zorganizujemy tę uroczystość - zapowiada burmistrz Włodawy, Wiesław Muszyński

Przedsmak Dni Włodawy mieszkańcy będą mogli poczuć już w czerwcu. W piątek, 13 maja, ruszyły zapisy na WrakRace Włodawa. 18 czerwca tradycyjnie na błoniach, między Włodawą a Orchówkiem, odbędą się wyścigi samochodowych wraków. 

- Startujemy już za kilka dni. Pamiętajcie! Liczba miejsc ograniczona! W tym roku przewidzieliśmy imprezę na max. 50 załóg! Zapisy pod nr tel. 507 732 604, w godzinach 8-15. Rezerwacja jest na okres 3 dni - zapowiadają organizatorzy.

Wpisowe na WrakRace kosztuje 250 zł. Uiszczenie wpłaty wiąże się z wpisaniem na listę startową. Wieczorną atrakcją na festiwalu WrakRace będzie występ, zorganizowany w ramach folkostacji, Jack'a Moore'a, syna słynnego Gary'ego Moore'a.

- Cieszę się, że wreszcie coś się będzie działo w naszym mieście. To była naprawdę długa przerwa i mieszkańcy są spragnieni kultury i wydarzeń. Dzięki takim imprezom odpocznie nam psychika, bo nie będziemy myśleli o tym, że mieszkamy w jakiejś strefie. Może to też zachęci ludzi do tego, że warto przyjechać do Włodawy - słyszymy od jednego z mieszkańców ul. Chełmskiej.

To nie koniec wydarzeń, jakie czekają mieszkańców Włodawy. W dniach 22-23 lipca odbędzie się festiwal Zew Natury. Na razie nie ma jeszcze oficjalnych informacji, ale wiemy już, że będzie połączony z folkostacją pod WDK. Ponadto 14 sierpnia czeka włodawiaków Zlot Food Trucków, a w ostatni weekend wakacji zaplanowany jest Jarmark Pauliński.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama