Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Wyciek kwasu w SP nr 6, ewakuacja ponad 400 uczniów i pracowników [ZDJĘCIA]

Na zapleczu pracowni chemicznej doszło do wycieku niewielkiej ilości substancji chemicznej. Wyciekła z jednego z pojemników znajdującego się w metalowej szafie, w której składowane były różne odczynniki chemiczne: kwasy, wodorotlenki, metale.
Chełm: Wyciek kwasu w SP nr 6, ewakuacja ponad 400 uczniów i pracowników [ZDJĘCIA]
Autor: Fot. PSP Chełm

Do zdarzenia doszło wczoraj (19 maja). Około południa na miejscu pojawiły sie służby ratunkowe. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w ubraniach ochronnych chemicznych oraz w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. W trakcie rozpoznania zauważono, że wszystkie pojemniki w szafie stoją w rozlanej cieczy.

Następnie działania polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego na całym drugim piętrze, wyznaczeniu strefy zagrożenia, a także ewakuowaniu osób: 418 uczniów i 30 pracowników. Z czasem przybyły też grupy ratownictwa chemicznego z Lublina i Zamościa. Za pomocą spektrometru udało się określić rodzaj substancji. Był to kwas azotowy.

video-1652885187.mp4

Likwidacja zagrożenia odbyła się przy użyciu neutralizatorów i sorbentów. Akcja trwała 6 godzin, a teren zabezpieczało 23 strażaków. W trakcie działań współpracowali z przedstawicielem Miejskiego Zepołu Zarządzania Kryzysowego w Chełmie oraz dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 6 w Chełmie. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

Czytaj także:Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ba 19.05.2022 10:10
Zanim zdecydowali się zakończyć zajęcia i ewakuować szkołę, przeganiano uczniów z sali do sali, a po protestach, że nie da się w salach wytrzymać, zostali ewakuowani przed szkołę. Trwało to prawie godzinę

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama