Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:47
Reklama

Chełm: Wyciek kwasu w SP nr 6, ewakuacja ponad 400 uczniów i pracowników [ZDJĘCIA]

Na zapleczu pracowni chemicznej doszło do wycieku niewielkiej ilości substancji chemicznej. Wyciekła z jednego z pojemników znajdującego się w metalowej szafie, w której składowane były różne odczynniki chemiczne: kwasy, wodorotlenki, metale.
Chełm: Wyciek kwasu w SP nr 6, ewakuacja ponad 400 uczniów i pracowników [ZDJĘCIA]
Autor: Fot. PSP Chełm

Do zdarzenia doszło wczoraj (19 maja). Około południa na miejscu pojawiły sie służby ratunkowe. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w ubraniach ochronnych chemicznych oraz w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. W trakcie rozpoznania zauważono, że wszystkie pojemniki w szafie stoją w rozlanej cieczy.

Następnie działania polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego na całym drugim piętrze, wyznaczeniu strefy zagrożenia, a także ewakuowaniu osób: 418 uczniów i 30 pracowników. Z czasem przybyły też grupy ratownictwa chemicznego z Lublina i Zamościa. Za pomocą spektrometru udało się określić rodzaj substancji. Był to kwas azotowy.

video-1652885187.mp4

Likwidacja zagrożenia odbyła się przy użyciu neutralizatorów i sorbentów. Akcja trwała 6 godzin, a teren zabezpieczało 23 strażaków. W trakcie działań współpracowali z przedstawicielem Miejskiego Zepołu Zarządzania Kryzysowego w Chełmie oraz dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 6 w Chełmie. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

Czytaj także:Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ba 19.05.2022 10:10
Zanim zdecydowali się zakończyć zajęcia i ewakuować szkołę, przeganiano uczniów z sali do sali, a po protestach, że nie da się w salach wytrzymać, zostali ewakuowani przed szkołę. Trwało to prawie godzinę

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama