Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 04:52
Reklama

Włodawa: Mieszkańcy czekają na uruchomienie fontann. Zobaczcie, jak mają wyglądać

- Urzędnicy zapowiadali, że fontanny, które powstały w centrum miasta, będą działać na wiosnę. Mijają tygodnie i nic się nie dzieje. Czy inwestycja zostanie zrealizowana w terminie? - pyta pan Michał, nasz Czytelnik.
Włodawa: Mieszkańcy czekają na uruchomienie fontann. Zobaczcie, jak mają wyglądać
Fontanna Dry Plaza
Autor: fot. wizualizacja/Urząd Miasta Włodawa

Włodawski ratusz zapewnia, że prace idą zgodnie z planem.

- Pierwsza fontanna, tzw. Dry Plaza, która znajduje się w południowej części placu, powinna zacząć działać jeszcze w maju, uruchomimy ją prawdopodobnie pod koniec miesiąca - mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Fontanna, która znajduje się obok Pomnika Walk i Męczeństwa Wojsk Polskich i Sowieckich, będzie podświetlana. Jej test odbył się pod koniec ubiegłego roku i wywołał wśród mieszkańców spore poruszenie. "Super!", "Piękna", "Wygląda naprawdę obiecująco", "Takie cudo oglądałem ostatnio w Warszawie", "Będzie radocha dla oczu i szaleństwo dla dzieciaczków", "Robi wrażenie" - komentowali włodawianie w Internecie.

Fontanna ma 38 podświetlonych na różne kolory dysz. Woda, opadając, będzie rozbijała się o płytę, co spowoduje, że w powietrzu pojawi się przyjemna "mgiełka".

- Nie możemy się doczekać, rozpoczynamy odliczanie. Włodawski rynek będzie prezentował się naprawdę ładnie - usłyszeliśmy od mieszkańców okolic włodawskiego Czworoboku.

Druga fontanna znajduje się po zachodniej stronie rynku. Została nazwana Fontanną Trzech Kultur, co ma podkreślać wielokulturowość miasta. Wokół fontanny staną ławki, pojawią się nowe drzewa i krzewy, które w przyszłości będzie można formować tak, by tworzyły coś na kształt zadaszenia nad alejkami dochodzącymi do fontanny. W tym miejscu znajdzie się również miejsce na restauracyjne czy kawiarniane ogródki.

Fontanna Trzech Kultur ma zostać uruchomiona wraz z początkiem czerwca.

Fontanna Trzech Kultur, fot. wizualizacja/Urząd Miasta Włodawa

 

Obie powstały w ramach metamorfozy, którą przeszedł włodawski rynek. Przebudowie uległ ponad hektarowy plac, gdzie powstały m.in. nowe miejsca parkingowe i chodniki. Zmienił się też dziedziniec zabytkowego czworoboku, gdzie ma stanąć plenerowa scena. Cały rynkowy plac ma być zielony. Obok drzew pojawią się ławeczki, na których będzie można odpocząć.

Ratusz planuje kupić też kilkanaście stylowych, drewnianych straganów wystawienniczych, które będą wykorzystywane przy organizacji festiwalów, festynów produktów regionalnych czy świątecznych jarmarków.

Rewitalizacja rynku we Włodawie ma kosztować miasto 8 mln złotych. Inwestycja jest współfinansowana z funduszy unijnych.

Na rewitalizację Włodawy składają się cztery projekty, z czego trzy są prowadzone przez miasto, a jeden przez powiat. Koszt to ok. 18,5 mln zł. Inwestycja, oprócz przebudowy włodawskiego rynku, obejmuje remont parku przy cerkwi, montaż monitoringu miejskiego oraz zagospodarowanie terenu po dawnej jednostce wojskowej na Powiatowe Centrum Usług Społecznych.

 

Czytaj też: Włodawa: Wirusy atakują dzieci. Na pediatrii szybko ubywa wolnych łóżek


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama