Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 03:00
Reklama

Tysiące osób wciąż nie złożyły tej deklaracji. Za jej brak grożą wysokie kary

Zostało już mało czasu na to, aby zgłosić, czym palimy w naszych domach. Czas mamy tylko do końca czerwca. Deklarację muszą wypełnić nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale tez budynków niezamieszkanych, gospodarczych oraz altanek ogrodowych. W aktualnym rankingu województwa lubelskiego miasto i gmina Chełm uplasowały się na 113 i 114 miejscu. Nie złożysz deklaracji - możesz dostać karę nawet do 5 tysięcy!
Tysiące osób wciąż nie złożyły tej deklaracji. Za jej brak grożą wysokie kary

Od 1 lipca 2021 roku należy wypełnić deklaracje dotyczącą źródeł ciepła w budynkach. Właściciele muszą to zrobić w przeciągu 12 miesięcy. Ostateczny termin mija 30 czerwca b.r.. Jednak dotyczy to osób, które wprowadziły się do danego budynku przed 1 lipca 2021 roku. Osoby będące w trakcie budowy mają na to mniej czasu. Jak podaje Główny Urząd Nadzoru Budowlanego - mają na to 14 dni. Według urzędników czas ten zaczyna być liczony od momentu otrzymania pozwolenia na użytkowanie nieruchomości.

W Chełmie i gminie Chełm nie wygląda to jak na razie dobrze. W zestawieniu wszystkich gmin z województwa lubelskiego gmina miejska uplasowała się na 113 miejscu, a gmina wiejska - 114. Poziom wypełnienia deklaracji wynosi 36 proc. w obu przypadkach.

Czytaj też: Rejowiec. DPS będzie DPS-em. Przez 77 dni był tu punkt dla uchodźców

Przypomnijmy, że deklarację można złożyć przez internet albo w formie papierowej. Na pewno najszybszą i najłatwiejszą forma jest wypełnienie formularza internetowego. Należy wejść na stronę www.ceeb.gov.pl i po zalogowaniu się Profilem Zaufanym wypełnić dokument. Dane, które trzeba podać to: adres nieruchomości, dane kontaktowe do właściciela i zaznaczyć odpowiednie źródło ciepła. Wypełniony i zatwierdzony formularz trafi od razu do centralnej ewidencji. Trzeba jednak zwrócić uwagę na odpowiedni formularz. Inne są przeznaczone dla budynków mieszkalnych, a inne dla pozostałych, niezamieszkanych nieruchomości.

W przypadku deklaracji w formie papierowej należy formularz pobrać ze strony internetowej, wypełnić i wysłać pocztą do urzędu gminy albo zanieść osobiście. Wtedy urzędnik musi przepisać dane z kartki do elektronicznego systemu. Ma na to 6 miesięcy.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama