Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rejowiec. DPS będzie DPS-em. Przez 77 dni był tu punkt dla uchodźców

Tymczasowy punkt dla uchodźców z Ukrainy, który mieścił się w rejowieckim Domu Pomocy Społecznej, kończy oficjalnie swoją działalność. Osoby, które jeszcze pozostały w ośrodku, miały być rozlokowane do innych miejsc.
Rejowiec. DPS będzie DPS-em. Przez 77 dni był tu punkt dla uchodźców
Autor: Starostwo Powiatowe w Chełmie

Otwarcie DPS-u w Rejowcu zaplanowano tuż przed wybuchem wojny w Ukrainie. W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją budynek postanowiono przeznaczyć na potrzeby osób, które w wyniku konfliktu straciły praktycznie cały dobytek i chciały znaleźć bezpieczny kąt po naszej stronie granicy. Powiat jest jednak zobowiązany umowami do otwarcia placówki zgodnie z jej przeznaczeniem.

Informację o zamknięciu punktu przekazał Jerzy Kwiatkowski, wicestarosta chełmski. 

- Przez ośrodek przewinęło się około 7 tys. uchodźców, znaleźli tu schronienie potrzebujący z każdego rejonu Ukrainy. Ludzie chorzy, kalecy, dzieci chore onkologicznie, ludzie różnych wyznań i stanu majątkowego. Żaden gość ośrodka nie zostanie pozostawiony sam sobie, dla wszystkich potrzebujących znajdzie się godne miejsce na terenie naszego powiatu - zapewnia starosta.

Punkt dla uchodźców w budynku DPS funkcjonował przez 77 dni.

Czytaj też:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama