Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 30 września 2022 21:53
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Ogień w taksówce pod lupą śledczych

Policja jednak nie umorzyła dochodzenia w sprawie „ognistego” zdarzenia na postoju taksówek. Jak się dowiedzieliśmy, prowadzone jest w kierunku uszkodzenia mienia.
Ogień w taksówce pod lupą śledczych

O zdarzeniu z 24 maja na postoju taksówek przy pl. Gdańskim w Chełmie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Jak wynika z zeznań poszkodowanej, ktoś otworzył drzwi jej taksówki i wrzucił do środka palącą się szmatę. Buchnął ogień. Kobieta wyskoczyła z auta. Na ratunek natychmiast przybiegł inny taksówkarz z tej samej korporacji. Płomienie udało się ugasić, ale podpalacz uciekł. Nie wiadomo, czy jest szansa, by go namierzyć. Policja sprawy ostatecznie nie umorzyła, ale – zasłaniając się dobrem dochodzenia - nie chce zdradzać szczegółów.

Jak mówił nam przedstawiciel korporacji Van Taxi, według wstępnej opinii policji, przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji. Jest przekonany, że to niemożliwe.

- To było podpalenie. Kobieta, która siedziała za kierownicą taksówki, przecież słyszała, jak otwierają się przednie drzwi od strony pasażera i widziała mężczyznę w kapturze wrzucającego coś do środka – mówił nam pan Jerzy.

Zaczęła palić się tapicerka i deska rozdzielcza, lewarek, taksometry i kasa fiskalna. Spaliły się paragony. Kolega z tej samej firmy przewozowej pomógł kobiecie ugasić ogień. Zawiadomiono policję. Pan Jerzy obawiał się jednak, że sprawa zostanie umorzona.

- Dochodzenie prowadzone jest w kierunku uszkodzenia mienia – powiedziała nam w ubiegłym tygodniu sierżant Angelika Głąb-Kunysz z KMP w Chełmie. – Dla jego dobra, nie udzielamy żadnych informacji w tej sprawie.

Teraz czytane: Awaria samolotu w powietrzu - student PWSZ musiał lądować awaryjnie

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama