Policyjny gang skazany za łapownictwo

  • 22.01.2018, 09:24
  • GD
Policyjny gang skazany za łapownictwo
Kary pozbawienia wolności w zawieszeniu, grzywny oraz kilkuletnie zakazy wykonywania zawodu policjanta. Takie wyroki zapadły wobec 8 byłych funkcjonariuszy krasnostawskiej drogówki, którzy byli oskarżeni o branie łapówek od kontrolowanych kierowców. Za odstąpienie od wypisywania mandatów nie gardzili również alkoholem, malinami, a nawet masą budyniową. Wyrok nie jest prawomocny.

Postępowaniem sądowym objęto 11 osób, w wśród nich pięciu policjantów z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie, dwóch funkcjonariuszy z ówczesnego Posterunku Policji w Łopienniku Górnym oraz jeden z Posterunku Policji w Siennicy Różanej. Na ławie oskarżonych zasiadł również jeden obywatel Polski oraz dwóch obywateli Ukrainy.

- Policjantów oskarżono o szereg przestępstw, przede wszystkim o przyjmowanie korzyści majątkowych w gotówce i towarach w związku z czynnościami służbowymi oraz za odstąpienie od takich czynności z naruszeniem prawa - informuje prokurator Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Trzech policjantów oskarżono także o nakłanianie innego funkcjonariusza do utrudnienia śledztwa Prokuratury Rejonowej w Zamościu poprzez oddanie krwi do fiolki, która później miała posłużyć do zamiany z inną krwią. Chodziło o ukrycie faktu, iż objęty śledztwem funkcjonariusz KPP w Krasnymstawie uległ wypadkowi, kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto cywilnych obywateli Polski i Ukrainy oskarżono o wręczenie policjantom łapówek w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Co ciekawe, policjanci brali nie tylko pieniądze. Pokusili się na dwa wiaderka masy budyniowej o wartości 11,60 zł, 5 kg malin wartych 25 zł, 20 butelek piwa oraz pół litra wódki.

 

Więcej o tej sprawie przeczytacie w najnowszym numerze Super Tygodnia Chełmskiego.


Zobacz też:

GD

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe