Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama radio Bon Ton
Reklama
Obejmie stery do końca obecnej kadencji

Wojsławice wybrały wójta w pierwszej turze. Zdecydowane zwycięstwo Bartłomieja Szajnera

W przedterminowych wyborach na wójta gminy Wojsławice mieszkańcy rozstrzygnęli sprawę już w pierwszym głosowaniu. Jak wynika z obwieszczenia Komisarza Wyborczego w Chełmie, wybory przeprowadzone 29 marca 2026 roku przyniosły wyraźne zwycięstwo kandydata, który do tej pory pełnił obowiązki zastępcy wójta gminy.
W przedterminowych wyborach na wójta gminy Wojsławice mieszkańcy rozstrzygnęli sprawę już w pierwszym głosowaniu. Jak wynika z obwieszczenia Komisarza Wyborczego w Chełmie, wybory przeprowadzone 29 marca 2026 roku przyniosły wyraźne zwycięstwo kandydata, który do tej pory pełnił obowiązki zastępcy.
Po nagłej, zupełnie nieoczekiwanej śmierci wójta Henryka Gołębiowskiego stery w gminie Wojsławice obejmie, już oficjalnie, jego zastępca, Bartłomiej Szajner.

Źródło: profil Facebook Bartłomiej Szajner

Do rywalizacji stanęło czterech kandydatów, jednak to właśnie Bartłomiej Szajner, dotychczasowy współpracownik śp. Henryka Gołębiowskiego, został wybrany na stanowisko wójta bez konieczności przeprowadzania drugiej tury. Oddano na niego 1026 głosów, co stanowiło 57,77% wszystkich ważnych głosów. 

Drugi wynik w niedzielnym głosowaniu odnotował Jacek Janusz Semeniuk (KWW Jacka Semeniuka). Poparło go 382 mieszkańców, co przełożyło się na wynik na poziomie 21,51%.

Trzecie miejsce w wyborczym wyścigu zajął Jędrzej Halerz, reprezentujący KWW Jędrzeja Halerza. Uzyskał on 277 głosów, co dało mu poparcie rzędu 15,60%. Zestawienie zamyka jedyna kobieta w tym gronie – Jolanta Jabłońska z KWW Jolanty Jabłońskiej. Na tę kandydatkę swój głos oddało 91 osób, co stanowi 5,12% ogółu głosujących.

Frekwencja wyborcza wyniosła 62,26 proc. Spośród 2870 osób uprawnionych do głosowania, karty wydano 1788 wyborcom, a za ważne uznano 1787 głosów. Zdecydowana większość, bo aż 99,38 proc., została oddana prawidłowo. Głosów nieważnych było jedynie 11, co stanowi 0,62 proc. wszystkich oddanych kart.

Wśród przyczyn nieważności głosów najczęściej wskazywano postawienie znaku „X” przy więcej niż jednym kandydacie lub jego brak. Nie odnotowano natomiast przypadków oddania głosu wyłącznie na skreślonego kandydata.

Wyniki zostały oficjalnie ogłoszone przez Komisarza Wyborczego w Chełmie Katarzynę Zawiślak. Tym samym gmina Wojsławice ma nowego włodarza, który obejmie urząd po wygranej w pierwszej turze, uzyskując wyraźny mandat społecznego poparcia.

Czytaj także:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Janusz 02.04.2026 00:00
Byla szansa na dobrą wspólprace z powiatem...

Wojsławianin 30.03.2026 20:07
W zasadzie było to do przewidzenia. Wygrał kandydat, który zdążył poznać realia pracy w samorządzie. Kandydat lokalny, znający dobrze potrzeby mieszkańców. Cały czas prowadził stonowaną i spokojną kampanię, w której skupił się na pokazaniu zalet swojej kandydatury, a nie oczernianiu głównego oponenta. Nie obiecywał gruszek na wierzbie.Nie przypisywał sobie zasług w niczym, w czym wcześniej nie brał udziału. Czego nie można powiedzieć o popieranym mocno przez PiS kandydacie, którego jedynym osiągnięciem dość agresywnej i kłamliwej kampanii jest skuteczne obrzydzenie tej partii wielu mieszkańcom gminy. Myślę, owoce tego PiS zbierze już w najbliższych wyborach do parlamentu.

Ja 30.03.2026 10:50
Gratulacje Bartek!

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja Treść komentarza: No zaraz, zaraz, ale dlaczego do tego jest wymagana jakaś "akcja"? Czy to nie powinna być zwykła codzienność ? Czyli dostajemy informację że jest jakiś poszukiwany, po czym ustalamy gdzie jest i zatrzymujemy ? Bo skoro robiąc "akcję" da się ustalić gdzie są i zatrzymać te osoby, to normalnie na co dzień też się da to zrobić, tylko wtedy nie ma pięknego nagłówka że przeprowadzono "akcję" i zatrzymano x osób ... bo co to będzie za nagłówek że zatrzymano jednego albo dwóch typków. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 15:34 Źródło komentarza: 118 osób zatrzymanych podczas akcji na Lubelszczyźnie. 22-letni Chełmianin uciekał przez taras [FILM] Autor komentarza: szmonces Treść komentarza: Niestety. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 14:28 Źródło komentarza: Zbliżają się tegoroczne Spotkania z Kulturą Żydowską w Chełmie! Autor komentarza: Rudyoszust Treść komentarza: Ciemnogród to cie spłodził Data dodania komentarza: 21.07.2026, 11:00 Źródło komentarza: Sądowy finał konfliktu w Siedliszczu. Prawomocny wyrok za zniesławienie Autor komentarza: Rudyoszust Treść komentarza: Wyrzucanie pieniedzy w błoto. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 10:56 Źródło komentarza: Ostatnia szansa na „Wakacje z wojskiem”. Blisko 6 tysięcy złotych i wojskowe doświadczenie czekają na ochotników Autor komentarza: Karola Treść komentarza: Trzeba było docenić za życia. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 08:48 Źródło komentarza: Śp. Roman Małek pośmiertnie uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta Chełm”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama