Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:29
Reklama

Wiadomości

Dlaczego warto montować instalacje fotowoltaiczne?
Dlaczego warto montować instalacje fotowoltaiczne?

Instalacje fotowoltaiczne coraz bardziej są widoczne na naszych polskich dachach. Dlaczego warto je montować? Czy naprawdę są opłacalne? Czy mogę ją zakupić jeśli nie posiadam odpowiednich funduszy? Na jakie wsparcie rządu mogę liczyć? Jak wyglądają gwarancje? Czy pomimo panującej sytuacji w kraju powinienem zdecydować się na taką inwestycję? Poprosiliśmy ogólnopolską firmę z branży OZE o odpowiedzi na te pytania.

08.04.2020 10:00
Na pogrzebie ksiądz i grabarz
Na pogrzebie ksiądz i grabarz

- Na razie pogrzeb się nie odbędzie - taką decyzję podejmuje coraz więcej rodzin w żałobie. W związku z epidemią koronawirusa w pogrzebie nie może uczestniczyć więcej niż pięć osób. Trudno jest wybrać, komu będzie dane pójść na mszę do kościoła i kto z rodziny może stanąć nad otwartym grobem i się pomodlić.

07.04.2020 07:46
Rząd obala plotki - nie będzie otwierania listów i przesyłek
Rząd obala plotki - nie będzie otwierania listów i przesyłek

W ostatnim czasie wiele mediów ogólnopolskich oraz portali społecznościowych obiegła informacja, że w związku ze stanem epidemii, pracownicy urzędów pocztowych będą mogli otwierać przesyłki, żeby je dezynfekować i sprawdzać zawartości. Ministerstwo Cyfryzacji wydało w tej sprawie oświadczenie, uspokajając, że nie ma żadnych planów wprowadzenia przepisów, które miałyby uprawniać do otwierania korespondencji bez zgody nadawcy i adresata.

06.04.2020 10:20    1
Przymusowe selfie z kwarantanny
Przymusowe selfie z kwarantanny

Od ubiegłej środy każda osoba poddana kwarantannie ma obowiązek korzystania z aplikacji Kwarantanna domowa. To narzędzie kontroli, które sprawdza, czy nie jest łamany zakaz wychodzenia z domu.

06.04.2020 09:52
Nowe uzbrojenie dla policji
Nowe uzbrojenie dla policji

Jeszcze w tym roku na wyposażenie polskich policjantów trafi nowy sprzęt usprawniający ich działanie, w tym m.in. ponad 120 nowych wzmocnionych, specjalistycznych radiowozów. Komenda Główna Policji na ten cel ma przeznaczyć 20 mln zł.

04.04.2020 10:16    6
Oszustwa na żołnierza WOT
Oszustwa na żołnierza WOT

W ramach walki z pandemią koronawirusa żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej udzielają wsparcia kombatantom, osobom starszym i przebywającym w kwarantannie. Postanowili to wykorzystać oszuści, którzy próbują podszyć się pod terytorialsów. Uwaga! Żaden żołnierz WOT nie może brać pieniędzy od osób, które nie są w systemie pomocowym i nie są pod opieką brygad OT.

04.04.2020 10:06
Myśliwi podczas polowań zwolnieni z zakazów przemieszczania się
Myśliwi podczas polowań zwolnieni z zakazów przemieszczania się

Od środy (1 kwietnia) obowiązują nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd jako środki bezpieczeństwa w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Dodano do nich jednak kolejny wyjątek, dotyczy on myśliwych i polowań.

03.04.2020 10:33
Nasz krajan prosi o datki
Nasz krajan prosi o datki

Na lato tego roku planowane jest otwarcie kościoła w Kodymie na Podolu na Ukrainie. Buduje go chełmianin ks. Łukasz Gron. Świątynia powstaje dzięki wsparciu finansowemu Polaków. Datki wciąż są potrzebne.

03.04.2020 09:13
Oskarżeni o seksbiznes chcą poddać się karze
Oskarżeni o seksbiznes chcą poddać się karze

Dwie kobiety z powiatu chełmskiego i mężczyzna z zamojskiego, którzy – według śledczych - czerpali korzyści z uprawiania prostytucji przez inne osoby i na tym biznesie zarobili prawie 100 tys. zł, zostaną skazani bez przeprowadzania rozprawy.

02.04.2020 14:15
Od Wielkiej Niedzieli w kościołach będzie mogło przebywać 50 osób
Od Wielkiej Niedzieli w kościołach będzie mogło przebywać 50 osób

Podczas wtorkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił szereg zaostrzonych przepisów mających na celu walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Dotyczą one m.in. nowych zasad robienia zakupów oraz zakazu przemieszczania się nieletnich samodzielnie poza domem. W rozporządzeniu Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. jest jednak zapis dotyczący również mszy, w których będzie mogło brać udział nie pięć, a 50 osób.

02.04.2020 13:14    4
Biedronka i Lidl dłużej otwarte. Przed świętami nawet całodobowo
Biedronka i Lidl dłużej otwarte. Przed świętami nawet całodobowo

Dwie popularne sieci handlowe reagują na stan epidemii oraz zaostrzenia wprowadzone przez rząd wobec walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Placówki Biedronki oraz Lidla będą otwarte dłużej, natomiast w tygodniu przedświątecznym będzie w nich można zrobić zakupy przez całą dobę.

01.04.2020 22:31    1
Czy to dobry czas na wybory?
Czy to dobry czas na wybory?

Coraz więcej osób opowiada się za przełożeniem majowych wyborów prezydenckich na inny termin. Apelują o to politycy, eksperci, a także zwykli obywatele. Wśród osób, które przepytaliśmy, nie znalazł się nikt, kto uważałby, że wyznaczenie innego terminu wyborów to zła decyzja. - Dzisiaj wszyscy zagłosujmy za zdrowiem - apeluje poseł Krzysztof Grabczuk.

01.04.2020 14:40
Rywalizacja z konkurencją nie musi przypominać walki z wiatrakami. SEO pomoże Ci ją wygrać
Rywalizacja z konkurencją nie musi przypominać walki z wiatrakami. SEO pomoże Ci ją wygrać

Wszechobecna konkurencja w niemalże każdej branży potrafi spędzać sen z powiek przedsiębiorcy. Rywalizacja z firmami o bliźniaczo podobnym profilu działalności nigdy nie należała do łatwych. Regularny wyścig o względy potencjalnych Klientów odbywa się na wielu płaszczyznach, a jedną z nich jest oczywiście internet. Chcesz zdominować swoją najgroźniejszą konkurencję właśnie na tym polu? Profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych będzie dla Ciebie doskonałym wyborem!

01.04.2020 12:52
Przedsiębiorcy czekają na rządowe wsparcie
Przedsiębiorcy czekają na rządowe wsparcie

Rząd przyjął pakiet ustaw, których celem jest przeciwdziałanie skutkom pandemii koronawirusa. Głównym jego działaniem ma być pomoc przedsiębiorcom i pracownikom. Tarcza antykryzysowa powinna obowiązywać od 1 kwietnia.

31.03.2020 08:48
Nie pozwolimy Cię zamknąć!
Nie pozwolimy Cię zamknąć!

Kryzys wywołany epidemią koronawirusa uderzył w pierwszej kolejności w najmniejszych przedsiębiorców. Z dnia na dzień stracili możliwości zarabiania, bo ich klienci nie wychodzą z domów. Krajowa Izba Gospodarcza wymyśliła więc kampanię opartą na społecznej solidarności.

31.03.2020 08:42
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EchoTreść komentarza: Jak nikt nie przeszkadzał w bójce to trzeba było zatrzymać wszystkich za współudział i zmowę milczeniaData dodania komentarza: 07.08.2022, 11:10Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama