Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 05:24
Reklama

Gm. Ruda-Huta. Rudka po raz kolejny stolicą teatru

Festiwal Wyżyna Teatralna to, jak przekonują organizatorzy, nie tylko spotkanie ludzi teatru, ale przede wszystkim osób, które chcą budować przy pomocy języka sztuki niezwykłe relacje. Festiwal jest organizowany również po to, by udowadniać, że teatr to nie tylko aksamitne fotele i podniosła atmosfera, ale również, a może przede wszystkim, radość i dobra zabawa.
Gm. Ruda-Huta. Rudka po raz kolejny stolicą teatru
Autor: Festiwal Wyżyna Teatralna

Tegoroczny festiwal rozpocznie się już 4 sierpnia i potrwa do 7 sierpnia w Rudce. Co roku zainteresowanie wydarzeniem przekracza najśmielsze oczekiwania organizatorów, dlatego też nie wszystkie zgłoszenia, które napływają praktycznie z całej Polski, mogą zostać wzięte pod uwagę. 

Ostatecznie spośród licznego grona chętnych wybrano następujących monodramistów i grupy: Magdalenę Bochen-Jachimek z Mostów (Gdynia), Jerzego Kałdusia z Lublina, Adama Sokolnickiego z Głębokiego, Teatr Krzesiwo z Warszawy, Teatr NOTOCO Senior z Kraśnika oraz Teatr Straszydełka / Teatr Poezji ŁOK z Ulanu Majoratu (Łuków). Gospodarzami wydarzenia będą Teatr OKO z Rudy-Huty oraz MMS Impro, również z Rudy-Huty.

Festiwal odbywa się w tym roku pod hasłem „Wojna, Wolność, Ignorancja” zaczerpniętym z powieści „Rok 1984” Georga Orwella - „Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła." 

Hymnem wydarzenia będzie utwór "Ludzie 1.2", autorstwa grupy Lipali. 

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama