Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gmina Ruda-Huta

Sesja w Rudzie-Hucie zakończyła się wotum zaufania i absolutorium
Sesja w Rudzie-Hucie zakończyła się wotum zaufania i absolutorium

- To już 17 absolutorium w trakcie mojej pracy tutaj. Pierwsze nie powinno się liczyć, ponieważ zostało udzielone za pracę poprzednika. Dzisiaj jednak towarzyszy mi taka myśl, że to kolejny rok pracy, kolejny rok życia, kolejny rok, który przechodzi do historii - mówił podczas zakończonej sesji absolutoryjnej wójt Kazimierz Smal. Włodarz, który na stanowisku jest od 2005 roku, wciąż cieszy się zaufaniem rady i mieszkańców.

23.06.2022 06:55
Gm. Ruda Huta. Aktorzy OKA docenieni wśród artystów scen
Gm. Ruda Huta. Aktorzy OKA docenieni wśród artystów scen

Zespołowi gminnego zespołu teatralnego OKO udało się zdobyć uznanie jury obradującego podczas "Festiwalu Najciekawszych Widowisk", organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Grupa zajęła w swojej kategorii 2. lokatę.

22.06.2022 07:30
Pow. chełmski. Ruda-Huta kuźnią młodych pisarzy
Pow. chełmski. Ruda-Huta kuźnią młodych pisarzy

Uczestnicy powiatowego konkursu "Piszę bajkę, baśń, legendę" zadali kłam powszechnej opinii, że młodzież nie interesuje się literaturą. Młodzi pisarze dowiedli, że literaturą nie tylko się interesują, ale również sami ją tworzą.

03.06.2022 13:18
Mieszkaniec niepokoi się o grupę bocianów. "Od trzech dni tak stoją"
Mieszkaniec niepokoi się o grupę bocianów. "Od trzech dni tak stoją"

Bociany uciekające z Ukrainy znalazły się w kolonii Gotówka (gmina Ruda-Huta). Z dnia na dzień jest ich mniej. Straż ochrony zwierząt nie może nic z tym zrobić, ponieważ bociany są pod ochroną.

23.05.2022 14:57
Wjechała w audi z dziećmi. Potem uciekła pieszo 
Wjechała w audi z dziećmi. Potem uciekła pieszo 

Kierująca fordem zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z osobówką, którą między innymi podróżowały dzieci.

16.05.2022 22:15
Pow. chełmski: Zalała nas fala uchodźców. Pomagamy! [ZDJĘCIA]
Pow. chełmski: Zalała nas fala uchodźców. Pomagamy! [ZDJĘCIA]

Z kraju ogarniętego wojną uciekają głównie kobiety z dziećmi i osoby starsze. Przemarznięci, zmęczeni i głodni uchodźcy szturmują naszą granicę. Po długiej podróży potrzebują, by ktoś się nimi zaopiekował. Widok małych, płaczących i zdezorientowanych dzieci ściska serce.

07.03.2022 21:34
Gm. Ruda-Huta: Dziwią się cenie biletów
Gm. Ruda-Huta: Dziwią się cenie biletów

156 zł kosztuje uczniowski bilet miesięczny z Karolinowa do Rudy-Huty. Nikt z własnej kieszeni za to nie płaci, bo koszty dowozu dzieci do szkoły pokrywa gmina. Niektórzy się jednak dziwią, że bilet ulgowy jest aż tak drogi.

22.01.2022 09:09
Gm. Ruda-Huta: Smal dostał najwięcej
Gm. Ruda-Huta: Smal dostał najwięcej

19 tys. 470 zł - tyle wynosi pensja wójta Kazimierza Smala po podwyżce, którą zafundowali mu radni. Otrzymał maksymalnie najwyższą kwotę, jaką dopuszcza ustawa w gminach do 15 tysięcy mieszkańców.

07.01.2022 07:33    7    1
Chełm: Nasi na największych targach spożywczych
Chełm: Nasi na największych targach spożywczych

W Kolonii w Niemczech odbyły się największe targi branży spożywczej w Europie - Anuga. Nasz region na tej prestiżowej imprezie reprezentowała firma Aqua East z Rudy-Huty.

18.10.2021 10:14    1    1
Gm. Ruda-Huta: Utytułowana woda
Gm. Ruda-Huta: Utytułowana woda

Do prestiżowego grona certyfikowanych partnerów projektu Marka Lubelskie dołączyła firma Aqua East Polska sp.z o.o z gminy Ruda-Huta. Wyróżnienie podczas gali Ambasador Województwa Lubelskiego odebrał osobiście prezes spółki Paweł Szychulec.

09.09.2021 05:39
Miejscowe "maskotki" okupują stacje rowerzystów
Miejscowe "maskotki" okupują stacje rowerzystów

Zadaszone wiaty na szlaku Green Velo postawiono dla rowerzystów, a notorycznie zajmują je miejscowi, pijąc piwo i śmiecąc. Czy jest sposób na to, by zaprowadzić tam porządek? Radny Sawicki publicznie zasugerował karę - "garbowanie skóry".

30.07.2021 11:05
Gm. Ruda-Huta: Tylko koni żal... [ZDJĘCIA]
Gm. Ruda-Huta: Tylko koni żal... [ZDJĘCIA]

Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma - śpiewa Maryla Rodowicz. Nie ma też koni ciągających codziennie załadowane towarem wozy, pracujących w polu. Na wsiach pozostała jednak miłość do koni, tych które kiedyś były w każdym gospodarstwie, dużych, ciężkich, silnych. Prawdziwych zimnokrwistych.

17.07.2021 08:00
Biblioteka w Rudzie-Hucie otwarta na czytelnika [ZDJĘCIA]
Biblioteka w Rudzie-Hucie otwarta na czytelnika [ZDJĘCIA]

Trochę to trwało, głównie za sprawą pandemii. Przeciągały się odbiory, przeprowadzka zajęła nie tygodnie, ale miesiące. W końcu po cichu, bo fety nie można robić, biblioteka na stałe osiadła w nowej siedzibie.

03.06.2021 08:03
To nie jezioro, to droga
To nie jezioro, to droga

Mieszkańcy Żalina mówią, że miarka się przebrała. Niektóre drogi szutrowe do gospodarstw wyglądają jak po powodzi. A to zwykłe roztopy...

11.03.2021 08:25    1
Radny chce asfaltu do działek budowlanych
Radny chce asfaltu do działek budowlanych

Antoni Zieliński, radny i sołtys z Gotówki, złożył wniosek o budowę dróg w swojej miejscowości. Jego zdaniem jak najszybciej powinny być wykonane do wszystkich zamieszkanych posesji i działek budowlanych, bo... to się gminie opłaci. Nalega też o wpisanie "Majówki w Gotówce" do kalendarza gminnych imprez.

17.02.2021 07:29    1
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama