Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 03:58
Reklama

Chełm. Godzina "W" - pamięć powstańców warszawskich zostanie uczczona

Jak co roku 1 sierpnia pamiętamy o powstańcach warszawskich. W Chełmie ten dzień będzie wyjątkowo uroczysty.
Chełm. Godzina "W" - pamięć powstańców warszawskich zostanie uczczona
Autor: Urząd Miasta Chełm

1 sierpnia obchody związane z uczczeniem pamięci powstańców warszawskich rozpoczną się o godz. 16.15 przy Mauzoleum na Górze Chełmskiej. Nastąpi tam złożenie kwiatów. Następnie na godz. 17 zaplanowane jest spotkanie przy rondzie im. Jana Pawła II, a o 18 odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny w Bazylice NNMP. 

Uroczystości zakończą się koncertem pieśni i piosenek patriotycznych na skarpie przy Chełmskim Domu Kultury. Koncert "Godzina W" rozpocznie się o godz. 19. Na scenie wystąpią doświadczeni  muzycy, jak i młodzi artyści związani z Chadekiem. Usłyszymy między innymi tradycyjne piosenki powstańcze, jak i te współczesne poświęcone powstaniu. Aby w śpiewanie mogli włączyć się chełmianie, wszyscy obecni, którzy tylko będą chcieli, otrzymają specjalnie przygotowane na tę okazję śpiewniki. Jest on również do pobrania na stronie internetowej chadeku: www.chelm.pl. W razie niepogody koncert przeniesiony zostanie do sali widowiskowej. Wstęp wolny. 

Goście "Godzina W" będą mogli obejrzeć ekspozycję prezentującą sylwetki i biogramy Chełmian biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Uzupełnieniem będą plansze mówiące o historii wybuchu powstania, przebiegu walk oraz chełmskie tablice poświęcone uczestnikom walk.

Wystawę „Chełm–Warszawa 1944. Chełmscy uczestnicy Powstania Warszawskiego” przygotowało Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza. Prezentowana będzie w przestrzeni Chełmskiego Domu Kultury.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama