Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 04:11
Reklama

Gm. Rejowiec Fabryczny. Pawłów zaprasza na jarmark tradycji

Władze gminy Rejowiec Fabryczny oraz dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie zapraszają na tradycyjny "Jarmark Pawłowski", który odbędzie się pod hasłem "Ginące zawody".
Gm. Rejowiec Fabryczny. Pawłów zaprasza na jarmark tradycji
Autor: Pixabay

W programie sporo uwagi poświęcono pokazom rzemiosł, które dziś uprawiane są niezwykle rzadko, ale dzięki pasjonatom są wciąż przekazywane kolejnym młodym pokoleniom. Wydarzenie będzie miało miejsce 7 sierpnia. Początek już o godz. 9 na rynku w Pawłowie.

Czego mogą spodziewać się uczestnicy tegorocznego wydarzenia? Otóż będzie można uczestniczyć nie tylko w doskonale znanym, pawłowskim jarmarku, ale również w energetycznych występach zespołów muzycznych. Nie zabraknie twórców muzyki ludowej, ale i tej całkiem współczesnej. Będzie można posłuchać m.in. Kapeli Jędrzeja z Sawina, Sentymentalnej Kapeli z Piask, zespołu Seniorki z Wólki Kańskiej, zespołu Swojska Nuta z Rejowca Fabrycznego, Klekociaków z Bociek, zespołu Radość z Liszna, kapeli Swojacy z Cycowa czy Uroczyska z Krasnegostawu. Na podsumowanie części muzycznej zaplanowano występ zespołu Piersi. Odbędzie się również rozstrzygnięcie konkursu na najatrakcyjniej zaplanowany ginący zawód oraz podsumowany zostanie 21. konkurs garncarski.

W godzinach 20 - 23 potrwa zabawa taneczna na rynku. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama