Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 03:57
Reklama

Siedliszcze. Motocyklan zaprasza na zlot i do pomocy potrzebującym

Stowarzyszenie Motocyklan to grupa przyjaciół, którzy chcą pomagać potrzebującym. Funkcjonują od 4 lat i do tej pory mieli okazję organizować zbiórki dla kilku dotkniętych chorobą osób. Tym razem chcą pomóc koledze Mariuszowi, którego czeka przeszczep płuc. Okazją do niesienia dobra będzie najbliższy zlot, który odbędzie się już 13 sierpnia.
Siedliszcze. Motocyklan zaprasza na zlot i do pomocy potrzebującym
Autor: Motocyklan

- Mój kolega Mariusz z powodu zakażenia wirusem Sars-Cov-2 trafił do szpitala i był podłączony do respiratora. Podczas leczenia okazało się, że jego płuca praktycznie przestały funkcjonować. Najprawdopodobniej będzie potrzebny przeszczep - mówi Sławomir Posturzyński, prezes stowarzyszenia.

Pana Mariusza choroba zaatakowała w trakcie budowy domu. Uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie, nie może pracować ani podejmować żadnych ważnych obowiązków.

- Ten kolejny zlot motocyklowy, który będzie miał miejsce już 13 sierpnia, będzie organizowany również z myślą o Mariuszu. Będziemy zbierali środki na jego leczenie. Chcemy, by jak zawsze była to ciepła, rodzinna impreza, na które znajdzie się miejsce dla każdego. Być może to ciepło udzieli się również Mariuszowi i jego żonie Agnieszce. Na zlot powinni się poczuć zaproszeni nie tylko amatorzy dwu kółek, ale przede wszystkim wszyscy ludzie dobrej woli – mówi Posturzyński.

Zlot rozpocznie się o godz. 10 mszą św. odprawioną w intencji wszystkich uczestników imprezy. O 11 będzie miała miejsce parada motocyklowa, która dojedzie na Plac Targowy w Siedliszczu. Tam o godz. 12 zostaną oficjalnie powitani wszyscy uczestnicy pikniku oraz rozpoczną się właściwe obchody. Wolontariusze przygotowali na tę okazję mnóstwo rozrywek. Dobrze bawić będą się z pewnością i dzieci, i dorośli. Został zaplanowany poczęstunek, loteria fantowa, pokazy jazdy ekstremalnej, licytacje na cele charytatywne, konkursy sprawnościowe, pokazy strażackie i wiele innych.

- Spotkajmy się wspólnie, by spędzić miło czas, a przy tym spróbować pomóc tym, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują – zachęca prezes Posturzyński.

Pan Mariusz został zarejestrowany w kilku placówkach medycznych jako oczekujący na przeszczep. Jeśli przeszczepione organy będą działały poprawnie, czeka go długa rehabilitacja, która niestety nie jest refundowana z budżetu państwa. Jeśli ktoś chce w jakikolwiek sposób pomóc, może skontaktować się z żoną pana Mariusza pod numerem telefonu: 505 117 165. 

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Szumacher 27.07.2022 22:58
Tylko nie zróbcie tak jak w zeszłym roku …!!! Parada miała się rozpaczać o 11 a pojechaliście o 10.40 🤬 !!! Bardzo dużo motocyklistów nie zdażyło dojechać 😞 (nie każdy uczestniczy we mszy , że zaraz po niej wsiądzie na moto i pojedzie w paradzie) ! Godzina 11 to 11 a nie 10.40…

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama