Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 09:33
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

VI MotoPiknik w Woli Uhruskiej. Była niezła jazda!

Motocykle, ryk silników, uroczysta parada, palenie gumy oraz koncerty rockowe - takie atrakcje czekały na uczestników MotoPikniku 2022 w Woli Uhruskiej. Nie zabrakło dobrej zabawy i ciężkiej muzyki. Impreza co roku przyciąga nie tylko motocyklistów, ale również mieszkańców regionu.
VI MotoPiknik w Woli Uhruskiej. Była niezła jazda!

W sobotę, 23 lipca, na terenach rekreacyjnych przy ośrodku “Pompka” na ul. Turystycznej 7 odbyła się już VI edycja zlotu motocyklowego. Piknik odbył się na malowniczych terenach Bugu. Imprezę poprzedzała msza święta w kościele parafialnym, która rozpoczęła się o godzinie 10. Godzinę później można było zapisać się do udziału w paradzie.

Organizatorem był Sylwester Rymowicz, właściciel pizzerii “Oaza” w Woli Uhruskiej. Jak podkreśla, pomysł na MotoPiknik wziął się stąd, że odbywa się tutaj mało imprez okolicznościowych. Jest to więc małe urozmaicenie dla mieszkańców, jak i przyjezdnych. Uroczystość odbyła się na placu udostępnionym przez gminę, która także pomagała w organizacji.

Główną atrakcją był uroczysta parada motocyklowa. Chwilę po godzinie 12 motocykliści wyruszyli w drogę. Przejeżdżali przez okoliczne miejscowości: Małoziemce, Zbereże, Stulno, Kosyń, Macoszyn, Piaski, Łukówek i Uhrusk. W Zbereżu, miejscu śmierci żołnierza WiN Edwarda Taraszkiewicza ps “Żelazny”, złożyli  kwiaty i znicze. Przed godziną 14 byli już z powrotem na miejscu.

- Jestem patriotą i chciałem uczcić pamięć “Żelaznego”. Pomyślałem, że może dzięki temu niektórzy bardziej się tą tematyką zainteresują. Chciałem, żeby większa ilość ludzi wiedziała, że istnieje taki pomnik i kapliczka poświęcona czci poległych zamordowanych przez reżim stalinowski - mówi Sylwester Rymowicz organizator. 
 

- Wrażenia niesamowite. Jest to w ogóle mój pierwszy zlot, pierwszy motocykl. Niesamowicie się bawię. Jest super, genialnie. Brałam udział w paradzie. Przejechałam całą drogę. Jechaliśmy przez różne miejscowości. Nie znam ich, ale krajobrazy były piękne. Jesteśmy tutaj nad Bugiem, także rewelacja - mówiła jedna z uczestniczek MotoPikniku.

Poza paradą na uczestników czekały liczne konkursy i atrakcje. Organizatorzy zadbali o to, aby nikt się nie nudził. Były przejazdy motocyklami, pomiar decybeli oraz przejazd krótkiego fragmentu drogi na jak najmniejszych obrotach silnika.

Wieczorem uczestnicy bawili się przy dobrej muzyce. W pierwszej kolejności sceną zawładnęły chełmskie zespoły: Treeskillers oraz Eclectic Music. Zaraz po nich wystąpiły lubelskie grupy Trap i Hangover. Gwiazdą wieczoru był popularny zespół Closterkeller, których teksty piosenek cechuje mroczna i pełna metafor poezja śpiewana.

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama