Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:20
Reklama

Miasto Siedliszcze

Gm. Siedliszcze. „Uprzejmie donoszę...” czyli lipna sprawa
Gm. Siedliszcze. „Uprzejmie donoszę...” czyli lipna sprawa

Powraca temat starego drzewostanu, okalającego kościół w Woli Korybutowej. Fundacja Aquila, która w kwietniu tego roku alarmowała o tym, że okazałe lipy „zostały wycięte i zostały tylko gołe pnie”, tym razem  postanowiła poinformować opinię publiczną o tym, że za rzekomo niedozwolone prace nałożono na administratora terenu karę pieniężną w wysokości ok. 50 tys. złotych. Okazuje się jednak, że prawda o drzewach nie jest do końca taka, jaką chcieliby ją widzieć tzw. obrońcy przyrody.

06.08.2022 13:26
Gm. Siedliszcze. Hochmanowie – historia ocalenia [SUPER REPORTAŻ]
Gm. Siedliszcze. Hochmanowie – historia ocalenia [SUPER REPORTAŻ]

Ojciec Michała Hochmana, Icek, pochodził z Siedliszcza. Jego matka, Genowefa, również. Pobrali się przed wojną, w 1938 roku. On sam urodził się w 1944 roku niedaleko Omska, w głębi ówczesnego ZSRR. Choć jego najbliższa rodzina nie doświadczyła zagłady, dzisiaj znany muzyk stara się czcić pamięć o przodkach, którym nie dane było doświadczyć daru ocalenia.

05.08.2022 12:26    1
Siedliszcze. Motocyklan zaprasza na zlot i do pomocy potrzebującym
Siedliszcze. Motocyklan zaprasza na zlot i do pomocy potrzebującym

Stowarzyszenie Motocyklan to grupa przyjaciół, którzy chcą pomagać potrzebującym. Funkcjonują od 4 lat i do tej pory mieli okazję organizować zbiórki dla kilku dotkniętych chorobą osób. Tym razem chcą pomóc koledze Mariuszowi, którego czeka przeszczep płuc. Okazją do niesienia dobra będzie najbliższy zlot, który odbędzie się już 13 sierpnia.

27.07.2022 11:55
Powiat chełmski. Znamy wyniki tegorocznych matur
Powiat chełmski. Znamy wyniki tegorocznych matur

Przedstawiamy wyniki dwu szkół ponadpodstawowych - liceum w Siedliszczu oraz liceum w Dubience. Zdecydowanie gorzej na egzaminie maturalnym wypadła Dubienka.

06.07.2022 20:27
Siedliszcze. Szybka sesja, szybkie absolutorium. Burmistrz z zaufaniem
Siedliszcze. Szybka sesja, szybkie absolutorium. Burmistrz z zaufaniem

Radni z Siedliszcza pobili rekord. Obrady sesji absolutoryjnej trwały niecałą godzinę. Ten czas okazał się jednak wystarczający, by udzielić burmistrzowi Hieronimowi Zonikowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

05.07.2022 09:24
Powiat chełmski. DZIECIOBÓJSTWO BEZ MOTYWU. Wstrzasające zdarzenie sprzed lat...
Powiat chełmski. DZIECIOBÓJSTWO BEZ MOTYWU. Wstrzasające zdarzenie sprzed lat...

- Mamo to gorzkie, wstrętne, fe! Przewidziała bunt i zawczasu kupiła oranżadę. Koniecznie kolorową i słodką. Bąbelki uśmiechały się z wysokich szklanek. Przyniosła i powiedziała: wypijcie to...

03.06.2022 20:00    2
Gm. Siedliszcze. Przeżyli razem 50 lat
Gm. Siedliszcze. Przeżyli razem 50 lat

Te małżeństwa zasługują na medale. Szkoda tylko, że nie wszyscy odznaczeni mogli wziąć udział w uroczystości. Obecnych było sześć par.

11.05.2022 09:24
Gm. Siedliszcze: Kłopotliwa sterylizacja
Gm. Siedliszcze: Kłopotliwa sterylizacja

Mieszkańcy gminy skarżą się, że nie każde zgłoszenie o bezdomnym zwierzaku jest realizowane. Chodzi zwłaszcza o zabiegi sterylizacji, jakim bezpańskie czworonogi powinny być poddawane na podstawie przyjętej przez radnych uchwały.

10.05.2022 13:54
Pow. chełmski: Zalała nas fala uchodźców. Pomagamy! [ZDJĘCIA]
Pow. chełmski: Zalała nas fala uchodźców. Pomagamy! [ZDJĘCIA]

Z kraju ogarniętego wojną uciekają głównie kobiety z dziećmi i osoby starsze. Przemarznięci, zmęczeni i głodni uchodźcy szturmują naszą granicę. Po długiej podróży potrzebują, by ktoś się nimi zaopiekował. Widok małych, płaczących i zdezorientowanych dzieci ściska serce.

07.03.2022 21:34
Region: Kto następny po Izbicy?
Region: Kto następny po Izbicy?

Z początkiem roku Izbica stała się miastem. Sprawdzaliśmy, czy jakieś miejscowości zamierzają podążyć jej śladem. Pytaliśmy również burmistrzów Rejowca i Siedliszcza, jak odzyskanie utraconego dawniej statusu wpłynęło na rozwój tych miasteczek.

07.02.2022 08:15
Gm. Siedliszcze: W Siedliszczu jak w USA [ZDJĘCIA]
Gm. Siedliszcze: W Siedliszczu jak w USA [ZDJĘCIA]

Amerykański zwyczaj oświetlania na święta całych budynków i podwórek dotarł też do nas i na dobre się zadomowił. W Siedliszczu coraz więcej osób bierze udział w konkursie na „Najpiękniejsze świąteczne iluminacje i dekoracje”, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Siedliszczu.

29.01.2022 09:34
Siedliszcze: Motocykliści dla Marcina
Siedliszcze: Motocykliści dla Marcina

Podczas III Zlotu Motocyklowego w Siedliszczu, który odbył się 14 sierpnia, udało się zebrać 5500 zł. Za te pieniądze zakupiono sprzęt rehabilitacyjny dla Marcina Latawca, 31-latka z Siedliszcza, zmagającego się z niedowładem kończyn, problemami z koordynacją ruchową i mową oraz oczopląsem i podwójnym widzeniem.

22.09.2021 07:22    1
Zonik dołączył do Hołowni
Zonik dołączył do Hołowni

Hieronim Zonik, jako pierwszy burmistrz w województwie lubelskim, postanowił dołączyć do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. W piątek nowego członka zaprezentowali: posłanka Joanna Mucha, lider lubelskich struktur ruchu Rafał Maksymowicz oraz radny Kraśnika Paweł Kurek.

14.06.2021 11:46    1
Woda z drogi zalewa posesję
Woda z drogi zalewa posesję

Podczas intensywnych opadów deszczu posesja pani Zofii jest zalewana. Według kobiety dzieje się tak, ponieważ przy budowie nowej drogi źle zaprojektowano odwodnienie. Urzędnicy odpierają zarzuty. Twierdzą, że sytuacja wynika z ukształtowania terenu.

05.05.2021 13:52    1
Covid-19 jak lawina
Covid-19 jak lawina

Jedni twierdzą, że koronawirus to ściema, inni cierpią w szpitalach i na kwarantannie. Coraz więcej przypadków zakażenia wykrywa się w urzędach gmin i podległych szkołach. Pandemia nie oszczędza mieszkańców naszych powiatów.

13.10.2020 08:00
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama