Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Miasto Siedliszcze

Powiat chełmski. DZIECIOBÓJSTWO BEZ MOTYWU. Wstrzasające zdarzenie sprzed lat...
Powiat chełmski. DZIECIOBÓJSTWO BEZ MOTYWU. Wstrzasające zdarzenie sprzed lat...

- Mamo to gorzkie, wstrętne, fe! Przewidziała bunt i zawczasu kupiła oranżadę. Koniecznie kolorową i słodką. Bąbelki uśmiechały się z wysokich szklanek. Przyniosła i powiedziała: wypijcie to...

03.06.2022 20:00    2
Gm. Siedliszcze. Przeżyli razem 50 lat
Gm. Siedliszcze. Przeżyli razem 50 lat

Te małżeństwa zasługują na medale. Szkoda tylko, że nie wszyscy odznaczeni mogli wziąć udział w uroczystości. Obecnych było sześć par.

11.05.2022 09:24
Gm. Siedliszcze: Kłopotliwa sterylizacja
Gm. Siedliszcze: Kłopotliwa sterylizacja

Mieszkańcy gminy skarżą się, że nie każde zgłoszenie o bezdomnym zwierzaku jest realizowane. Chodzi zwłaszcza o zabiegi sterylizacji, jakim bezpańskie czworonogi powinny być poddawane na podstawie przyjętej przez radnych uchwały.

10.05.2022 13:54
Pow. chełmski: Zalała nas fala uchodźców. Pomagamy! [ZDJĘCIA]
Pow. chełmski: Zalała nas fala uchodźców. Pomagamy! [ZDJĘCIA]

Z kraju ogarniętego wojną uciekają głównie kobiety z dziećmi i osoby starsze. Przemarznięci, zmęczeni i głodni uchodźcy szturmują naszą granicę. Po długiej podróży potrzebują, by ktoś się nimi zaopiekował. Widok małych, płaczących i zdezorientowanych dzieci ściska serce.

07.03.2022 21:34
Region: Kto następny po Izbicy?
Region: Kto następny po Izbicy?

Z początkiem roku Izbica stała się miastem. Sprawdzaliśmy, czy jakieś miejscowości zamierzają podążyć jej śladem. Pytaliśmy również burmistrzów Rejowca i Siedliszcza, jak odzyskanie utraconego dawniej statusu wpłynęło na rozwój tych miasteczek.

07.02.2022 08:15
Gm. Siedliszcze: W Siedliszczu jak w USA [ZDJĘCIA]
Gm. Siedliszcze: W Siedliszczu jak w USA [ZDJĘCIA]

Amerykański zwyczaj oświetlania na święta całych budynków i podwórek dotarł też do nas i na dobre się zadomowił. W Siedliszczu coraz więcej osób bierze udział w konkursie na „Najpiękniejsze świąteczne iluminacje i dekoracje”, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Siedliszczu.

29.01.2022 09:34
Siedliszcze: Motocykliści dla Marcina
Siedliszcze: Motocykliści dla Marcina

Podczas III Zlotu Motocyklowego w Siedliszczu, który odbył się 14 sierpnia, udało się zebrać 5500 zł. Za te pieniądze zakupiono sprzęt rehabilitacyjny dla Marcina Latawca, 31-latka z Siedliszcza, zmagającego się z niedowładem kończyn, problemami z koordynacją ruchową i mową oraz oczopląsem i podwójnym widzeniem.

22.09.2021 07:22    1
Zonik dołączył do Hołowni
Zonik dołączył do Hołowni

Hieronim Zonik, jako pierwszy burmistrz w województwie lubelskim, postanowił dołączyć do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. W piątek nowego członka zaprezentowali: posłanka Joanna Mucha, lider lubelskich struktur ruchu Rafał Maksymowicz oraz radny Kraśnika Paweł Kurek.

14.06.2021 11:46    1
Woda z drogi zalewa posesję
Woda z drogi zalewa posesję

Podczas intensywnych opadów deszczu posesja pani Zofii jest zalewana. Według kobiety dzieje się tak, ponieważ przy budowie nowej drogi źle zaprojektowano odwodnienie. Urzędnicy odpierają zarzuty. Twierdzą, że sytuacja wynika z ukształtowania terenu.

05.05.2021 13:52    1
Covid-19 jak lawina
Covid-19 jak lawina

Jedni twierdzą, że koronawirus to ściema, inni cierpią w szpitalach i na kwarantannie. Coraz więcej przypadków zakażenia wykrywa się w urzędach gmin i podległych szkołach. Pandemia nie oszczędza mieszkańców naszych powiatów.

13.10.2020 08:00
Brawura zakończona ucieczką
Brawura zakończona ucieczką

Uszkodzeniem ogrodzenia zakończyła się szaleńcza jazda kilku mężczyzn ulicami Siedliszcza. W sobotni wieczór kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bramę oraz mur. Chwilę później, wraz z dwójką towarzyszy, uciekał w stronę centrum miejscowości, zabierając ze sobą kluczyki i dokumenty.

22.06.2020 11:41    2
Jeźdźcy nowej nadziei
Jeźdźcy nowej nadziei

Stowarzyszenie Motocyklan postanowiło nieść pomoc osobom potrzebującym z regionu. Otworzyli serca dla starszych i potrzebujących, oferując im wsparcie w codziennych czynności oraz załatwieniu pilnych spraw. W ten sposób chcą im nieść również otuchę w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

27.03.2020 07:36
Jedyny taki skansen [ZDJĘCIA]
Jedyny taki skansen [ZDJĘCIA]

W tym miejscu przeplatają się dziesięciolecia minionego wieku. W jednych budzi ono sentymentalne wspomnienia, w innych ciekawość i fascynację. Skansen w Siedliszczu przyciąga coraz więcej osób z różnych regionów Polski. Opiekunem tej skarbnicy pokoleń jest Arkadiusz Zawiaczyński, instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Siedliszczu, który ratowaniem historii zajmuje się od dziecka.

01.11.2019 18:09    1    3
Siedliszcze: Zbiórka i zlot w szczytnym celu
Siedliszcze: Zbiórka i zlot w szczytnym celu

W najbliższą sobotę (17 sierpnia) w Siedliszczu odbędzie się I Zlot Motocyklowy połączony ze zbiórką krwi. Dochód z aukcji różnych przedmiotów zostanie przekazany na leczenie 14-letniej Roksany.

16.08.2019 08:50
Siedliszcze: Motocykliści opanują miasto
Siedliszcze: Motocykliści opanują miasto

17 sierpnia w Siedliszczu zaryczą maszyny. Będzie też dobra muzyka i zbiórka w szczytnym celu. A to wszystko podczas I Zlotu Motocyklowego, nad którym patronat objęła nasza redakcja.

02.08.2019 18:13
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama