Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 09:08
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Ekstremalnie i widowiskowo w Żółtańcach

Debiut, zwycięstwo i kraksa – liczniejsza niż dotychczas reprezentacja naszych motocyklistów dała z siebie wszystko w organizowanej trzeci rok z rzędu na torze w Żółtańcach rundzie Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie.
Ekstremalnie i widowiskowo w Żółtańcach

Ryk silników crossowych motocykli rozbrzmiewał na terenie dawnej piaskowni w Żółtańcach w niedzielę, 4 września. Na V rundę cyklu mistrzowskich zmagań przyjechało ponad osiemdziesięcioro zawodników z Polski, Ukrainy, Łotwy, a nawet Wielkiej Brytanii, którzy rywalizowali w 10 klasach. W sumie przeprowadzono 20 biegów, po dwa dla każdej z klas.

W najmocniejszej klasie Open A wygrał bezkonkurencyjny tego dnia Łotysz Janis Karklins, który jechał na tyle szybciej od rywali, że mając dużą przewagę ku uciesze kibiców wykonywał efektowne skoki.

 

W klasie Open B zwyciężył Arkadiusz Pryk, w Open C Ukrainiec Aleksandr Stepchanuk, a wśród Weteranów najszybszy był Arkadiusz Michalczuk. Klasyfikację kobiet wygrała Eliza Kubera, klasę MX85 Aleksander Świerczak, klasę MX65 Bartosz Popielnicki, kategorię Początkujących zawodnik sekcji motocrossowej Automobilklubu Chełmskiego Krzysztof Krzysztoń, a rywalizację na kładach Artur Szczebak.

 

Dużo frajdy sprawiły kibicom zmagania najmłodszych zawodników. 7- i 8-latkowie na miniaturowych crossach pokazali charakter i nie lada umiejętności, podpatrzone zapewne u starszych kolegów. Najszybszy w klasie Mini był Michał Psiuk.
W piątej rundzie MML startowało aż sześciu zawodników sekcji motocrossowej Automobilklubu Chełmskiego, najwięcej w dotychczasowej historii zmagań na torze w Żółtańcach. Poza wspomnianym Krzysztoniem Chełm godnie reprezentowali drugi w klasyfikacji Weteranów Andrzej Chołaj, czwarty w klasie Początkujących Kacper Kapica i debiutujący w tej samej kategorii Kacper Sionkowski, który uplasował się na 13. miejscu. Ponadto w klasie Open C ścigało się dwóch naszych zawodników – ósmy Łukasz Grzyb i Sebastian Skrochocki, który zaliczył poważną wywrotkę, doznając stłuczenia lub pęknięcia kości łopatki, i nie ukończył zawodów.

 

Zmagania zorganizował KM Cross Lublin przy wsparciu Urzędu Gminy Chełm oraz miasta Chełm i miasta Lublin.

 

Na sportowych stronach przeczytacie także wywiad z kickbokserem Michałem Burdanem (strona 28). Dowiecie się też, który chełmski piłkarz zagra w Lidze Mistrzów (strona 30).

 

Zobacz też: Siostry Krawczyk przywiozły medale

Zobacz też: Dni otwarte WORDu.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama