Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy
Wiążących informacji brak

Gm. Leśniowice. W sprawie biogazowni decyzji brak. Władze wyznaczają nowy termin załatwienia sprawy

Kilka dni temu opublikowano w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Leśniowice opublikowano kolejne obwieszczenie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji, która ma polegać na budowie biogazowni rolniczej w Janówce. Z pisma wynika, że termin zakończenia czynności został po raz kolejny przesunięty. Z jakiego powodu?
Dokładnie 17 marca opublikowano na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Leśniowice kolejne obwieszczenie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji, która ma polegać na budowie biogazowni rolniczej w Janówce.
Mieszkańcy nie poznali jeszcze odpowiedzi na pytanie, czy gmina da zielone światło dla zaplanowanej w Janówce inwestycji.

Warto przypomnieć, że wszystkie czynności zostały podjęte na wniosek olsztyńskiej spółki POWER HUB. Zgodnie z planami, jakie przedstawiła gminie, w Janówce miałaby powstać instalacja biogazowni rolniczej, która byłaby w stanie generować moc ok. 2 MW.

W ostatnim obwieszczeniu urzędnicy wyjaśnili, że rozstrzygnięcie postępowania nie było możliwe, ponieważ swojej pracy nie zakończył jeszcze Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie. Jest to jeden z trzech organów, które muszą ocenić, czy przedsięwzięcie wymaga przygotowania dodatkowego raportu oddziaływania na środowisko naturalne.

Ponieważ urząd nie otrzymał jeszcze z instytucji wiążących informacji, nie może podjąć kolejnych kroków.

Biorąc pod uwagę fakt, że urząd musi zgromadzić wszystkie potrzebne dokumenty oraz przeprowadzić konsultacje społeczne, to można chyba zaryzykować stwierdzenie, że wydanie ostatecznej decyzji za niespełna miesiąc jest mało realne.

Mieszkańcy, którzy są żywo zainteresowani inwestycją, muszą się uzbroić w cierpliwość.

Czytaj także:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Współczesne technologie pozwalają. Tylko jakim kosztem??????????? A może brodaty dorzuci trochę grosza z własnej kieszeni, a jak będzie mało to jego mamuśka pomoże. Wystarczy ciekawych pomysłów topiących publiczne pieniądze w błocie.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 12:05Źródło komentarza: Hala sportowa w Chełmie na terenie dawnego wysypiska? Radni mają poważne wątpliwościAutor komentarza: Yellow danceTreść komentarza: Zadziwiające jest to , że liczba głosów elektronicznych jest zbliżona do liczby głosów negatywnych...Data dodania komentarza: 26.03.2026, 11:38Źródło komentarza: Gmina Pokrówka zamiast Chełm?Autor komentarza: genialneTreść komentarza: To tylko Jakub mógł wymyśleć!!!!!!Data dodania komentarza: 26.03.2026, 10:52Źródło komentarza: Hala sportowa w Chełmie na terenie dawnego wysypiska? Radni mają poważne wątpliwościAutor komentarza: były mieszkaniecTreść komentarza: A ile ci "młodzi" z Liszna i Gołębia zarobią w tej kopalni i ilu ich tam pracę znajdzie ? Nie wiesz, to ja ci powiem - max 3500 na rekę i bedzie to max. 5 osób. Niech ci "młodzi" przyzwyczają się do myśli, że w takich małych miejscowościach dobrej najemnej pracy nie będzie. Natomiast wszechobecny wapienny pył będziesz wdychał i ty i twoje dzieci i wnuki.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 09:47Źródło komentarza: Gm. Rejowiec Fabryczny. Powstanie kopalni nieuniknione? Mieszkańcy Gołębia i Liszna chwytają się ostatnich desek ratunkuAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Łukasz ma rację. Prawo Budowlane jednakowe, a wymagania urzędników coraz dziwniejsze.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 09:46Źródło komentarza: Chełm się wyludnia. Prawie 3 razy więcej zgonów niż urodzeń
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama