Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 21:20
Reklama

Mają "oko" na mieszkańców. Uliczne kamery już działają

Włodawa dołączyła do miast monitorowanych. To oznacza, że "oko" na mieszkańców nadbużańskiego miasteczka ma w sumie aż 130 ulicznych kamer. Zostały zamontowane na najbardziej ruchliwych miejskich skrzyżowaniach, m.in. al. Piłsudskiego z ul. Wojska Polskiego, Piłsudskiego z ul. Szpitalną czy na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z Długą i Jana Pawła.
Mają "oko" na mieszkańców. Uliczne kamery już działają
Monitoring na osiedlu Kraszewskiego

Monitorowane są też główne drogi osiedla Kraszewskiego na obrzeżach Włodawy - mowa o skrzyżowaniu ulic Waligóry i Zabogonie. Kamery są na miejskim stadionie Włodawianki czy np. na prowadzącej na promenadę, ul. Działkowców.

- Monitoring już działa. Zamontowaliśmy go w trosce o bezpieczeństwo, wzorem wielu innych polskich miast i miasteczek - powiedział nam burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Lokalizacje, przy których pojawiły się kamery, urzędnicy wybrali wspólnie ze strażą miejską i policją. To rejony, w których mundurowi najczęściej interweniują.

- Monitoring to standard w większości miast w Polsce, dlatego cieszę się, że Włodawa też się go doczekała. Co prawda tu u nas nad Bugiem jest raczej spokojnie, ale kradzieże, wypadki i kolizje na drogach się zdarzają. Będzie łatwiej znaleźć i ukarać sprawców - uważa pan Krzysztof, który mieszka w nadbużańskim miasteczku od ponad 40 lat.

Uruchomienie kamer miejskiego monitoringu kosztowało miasto ponad 1 mln 300 tys. złotych.

Czytaj także: 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
HD 16.06.2022 20:34
A w Chełmie działają kamery na ulicy ? Czy to tylko atrapa !

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama