Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 23:00
Reklama

Włodawa: Kamery będą mieć na oku mieszkańców

Już niedługo Włodawa dołączy do miast monitorowanych. Kamery zostaną zamontowane głównie na najbardziej ruchliwych miejskich skrzyżowaniach i placach, ale nie tylko. Zaczną działać za kilka tygodni.
Włodawa: Kamery będą mieć na oku mieszkańców
Autor: Pixabay/vtomasz

- To inwestycja, którą realizujemy w ramach rewitalizacji miasta. Montaż monitoringu już się rozpoczął. Kamery uruchomimy z początkiem czerwca - informuje burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Odpowiednie oznaczenia, znaki informujące o tym, że wjeżdża się do miasta, w którym jest bezpiecznie, pojawią się na włodawskich rogatkach.

W sumie w nadbużańskim miasteczku będzie działać aż 130 kamer. Większość na najbardziej uczęszczanych skrzyżowaniach np.: al. Piłsudskiego i ul. Wojska Polskiego, al. Piłsudskiego i ul. Szpitalnej, ul. Szkolnej z al. Piłsudskiego i ul. Reymonta czy ul. Lubelskiej z Długą i Jana Pawła II.

Monitorowane będą też główne drogi osiedla Kraszewskiego na obrzeżach Włodawy. Kamery będą tu "miały oko" na mieszkańców na skrzyżowaniu ulic Zabagonie i Waligóry.

- To bardzo dobra wiadomość. Cieszę się, że władze miasta o nas pamiętają. Niedawno ulice zostały oświetlone, teraz będą monitorowane. Wbrew pozorom dużo osób, zarówno kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, korzysta z tej trasy, np. jadąc nad Jezioro Białe. Będzie bezpieczniej - uważa pan Marian, nasz Czytelnik, który na os. Kraszewskiego mieszka od ponad 40 lat.

Kamery zostaną także zamontowane na Miejskim Stadionie oraz ul. Działkowców, która prowadzi na promenadę, ogródki działkowe (między rzeką Bug a rzeką Włodawka) oraz zalew Okopiec.

- Chodzi o bezpieczeństwo. Chcemy, żeby mieszkańcy Włodawy, ale też odwiedzający nas turyści, goście, czuli się tu bezpiecznie - tłumaczy burmistrz miasta.

Lokalizacje, przy których pojawi się monitoring, urzędnicy wybrali wspólnie ze strażą miejską i policją. To rejony, w których mundurowi najczęściej interweniują.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji we Włodawie, z którą o monitoringu rozmawialiśmy tuż przed rozpoczęciem inwestycji, nie ma wątpliwości, że kamery w mieście na pewno się przydadzą. – Poprawią skuteczność działań służb mundurowych, ale liczymy też, że będą działały prewencyjnie, zapobiegną łamaniu prawa – argumentowała sierż. szt. Elwira Tadyniewicz. – Dowody łamania obowiązujących przepisów będziemy mieć czarno na białym. Nagrania z monitoringu pomogą rozstrzygać spory np. między uczestnikami wypadków czy kolizji drogowych - dodała.

Uruchomienie 130 kamer miejskiego monitoringu ma kosztować miasto 1 mln 340 tys. złotych.

 

Ramka

Tu pojawią się kamery:

- skrzyżowania: ul. Pancerniaków i Sztabowej; ul. Sztabowej i Garnizonowej; ul. Sztabowej i Armii Krajowej; ul. Wojska Polskiego, Lotniczej, Szpitalnej i Saperów; Skrzyżowanie al. J. Piłsudskiego i ul. Szpitalnej; ul. Długiej i Szpitalnej, ul. Sybiraków i Długiej; al. J. Piłsudskiego i ul. Wojska Polskiego, ul. Żytniej i Gospodarczej; ul. Lubelskiej, Długiej i Jana Pawła II; al. J. Piłsudskiego, ul. Mleczarskiego i Wiejskiej; ul. Wiejskiej z ul. Krzywą i Modrzewskiego; ul. Szkolnej, al. J. Piłsudskiego i ul. Reymonta; ul. 11-go Listopada, Klasztornej, Mostowej i Kościelnej; ul. Rynek i Piłsudskiego; ul. Rynek, Czworobok, Sejmowej i Kościuszki; ul. Kościuszki, Kościelnej i Zielnej; ul. Okunińskiej i Nadrzecznej; ul. Zabogonie i Waligóry; ul. Jasnej, Kraszewskiego i Zabagonie;

- Stadion Miejski;

- dach bloku przy ul. H. Sawickiej;

- ul. Furmańska i ul. Kopernika

- ul. Działkowców

Czytaj też: Włodawa: Mieszkańcy czekają na uruchomienie fontann. Zobaczcie, jak mają wyglądać


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama