Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szturmem po paszporty. Czy w Chełmie są duże kolejki?

Od pewnego czasu oblegane są biura paszportowe. Ludzie chcą na szybko przedłużyć swój dokument albo złożyć wniosek o wydanie paszportu. Sprawdziliśmy, czy w urzędach są duże kolejki i czy długo trzeba czekać na wydanie tego dokumentu w Chełmie i w Lublinie.
Szturmem po paszporty. Czy w Chełmie są duże kolejki?

Jak pisaliśmy w artykule o tym, że ludzie coraz chętniej wykupują wycieczki zagraniczne, urzędnicy twierdzą, że już nie ma dużych kolejek po paszporty.

- Na stanowiskach ds. paszportów delegatury w Chełmie zauważalny jest znaczny wzrost zainteresowania złożeniem wniosku o wydanie dokumentu paszportowego. Dziennie przyjmowanych jest około 150 wniosków. Należy podkreślić, że chętnych na jego złożenie jest znacznie więcej. Dodatkowo obsługiwani liczni interesanci, chcący uzyskać informację oraz pobierający gotowe do wypełnienia druki paszportowe - przekazała nam Agnieszka Strzępka, rzecznik Wojewody Lubelskiego.

Z powodu zwiększonego ruchu i dużego zainteresowania interesantów wprowadzono telefoniczne zapisy na złożenie wniosku. Osoby chętne zapisywane są na konkretny dzień i godzinę. Jednak nie oznacza to, że interesant nie może przyjść i złożyć wniosku bez rejestracji. Rzeczniczka przekazała również, że w szczególnych przypadkach jest uzupełniana lista na czerwiec.

Jak wygląda sytuacja w Lublinie?

- W oddziale ds. paszportów Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie interesanci przyjmowani po wcześniejszym umówieniu wizyty przez internet oraz bez konieczności umawiania wizyty - po pobraniu numerka z biletomatu. Każdego dnia od godziny 7.30 wydawane numerki dla osób, które nie umówiły wizyty przez internet, a chcą złożyć wniosek o wydanie paszportu. Numerków wystarcza dla wszystkich, którzy zgłoszą się do oddziału ds. paszportów między godziną 7.30 a 9.00. Wszystkie osoby z numerkami mają gwarancję obsłużenia danego dnia - dodaje Strzępka.

Średnio interesanci muszą czekać około godziny na obsłużenie. Codziennie jest przyjmowanych około 190 wniosków.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama