Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

"Covida nie ma", chełmianie jadą na wakacje. Sprawdziliśmy, jakie kierunki wybierają

- Teraz jest ostatni moment na planowanie wycieczki na lipiec i sierpień - przyznaje w rozmowie z Super Tygodniem Chełmskim Dorota Sawa z biura podróży Włóczykij. Popularne są obecnie Turcja, Hiszpania czy Bułgaria. Mieczysława Woźniak, menadżer biura podróży Krystyna, dodaje, że klienci często wybierają też kraje, w których rozlicza się w dolarach.
"Covida nie ma", chełmianie jadą na wakacje. Sprawdziliśmy, jakie kierunki wybierają

Zniesienie obostrzeń spowodowało, że ludzie coraz chętniej chcą odpocząć poza naszym krajem.

- Na chwilę obecną wracamy. Jest mało wycieczek last minute, ludzie bardziej planują wyjazdy, więc sporo wcześniej do nas przychodzą. Mamy rożnych turystów: wycieczki szkolne, obozy czy kolonie, wczasy rodzinne albo wczasy dla seniorów. Tych ostatnich jest jednak jeszcze niewiele - przekazała Dorota Sawa z biura podróży Włóczykij.

Ruch w biurach podróży jest spory. Najbardziej rozchwytywane są obozy, kolonie czy wycieczki szkolne. Pojawiają się też wyjazdy biznesowe. Klienci zainteresowani wyjazdami rodzinnymi wybierają najczęściej Turcję, Cypr, Egipt czy Tunezję, ale również Bułgarię. Głównie z tego powodu, że tam jest najtaniej. Planują też wycieczki na jesień, na przykład do Zanzibaru, ponieważ aktualnie jest tam pora deszczowa.

Czytaj także: Chełm. Radny upomniał się o tabliczki na rondach

- Wyjazdy rezerwujemy od kwietnia. Jeśli klient chce jakiś konkretny hotel, to musi duo wcześniej rezerwować u nas wycieczkę. Teraz jest ostatni moment na planowanie wycieczki na lipiec i sierpień - dodała pani Dorota.

Często ludzie kierują się ceną. Jak wiadomo, wszystko podrożało, więc nie każdego stać na 5-gwiazdkowy hotel.

- Są tacy, którzy wybierają hotele ekskluzywne, a są tacy, którzy decydują się na ten za najniższą cenę - skomentowała Mieczysława Woźniak, menadżer biura podróży Krystyna.

Dodała też, że klienci często wybierają kraje, które są tańsze i w których rozlicza się w dolarach. Wymieniła Egipt, Tunezję i Maroko.

Rodziny z dziećmi wybierają hotele z atrakcjami dla maluchów, na przykład z aquaparkami. W Turcji czy Egipcie bardzo często ludzie decydują się na hotele 4-5 gwiazdkowe, a w Bułgarii 3-4 gwiazdkowe. Związane to jest z tym, że w krajach typu Egipt czy Turcja hotele z mniejszą ilością gwiazdek bardzo często mają bardzo niski standard.

 

 

A co z paszportami?

Urzędnicy twierdzą, że już nie ma dużych kolejek po paszporty, jednak najbliższy wolny termin na złożenie wniosku w Chełmie to sierpień. Oblężenia urzędu nie widać na korytarzach, ale swoje trzeba odczekać.

Fizyczne kolejki mogą się jednak zdarzyć w poniedziałki i piątki. W te dni przyjmowane są osoby, które z jakiegoś ważnego powodu muszą na szybko wyrobić bądź przedłużyć ważność dokumentu. Ci interesanci zapisywani są na konkretne godziny.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama