Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:22
Reklama

Chełm. Radny upomniał się o tabliczki na rondach

Radny Marek Sikora złożył do władz miasta interpelację w sprawie montażu tablic z nazwą rond, które w latach 2020 - 2022 na mocy podjętych uchwał przez Radę Miasta Chełm otrzymały swoich patronów. Jego zdaniem takie oznakowanie powinno się pojawić bez zbędnej zwłoki.
Chełm. Radny upomniał się o tabliczki na rondach

W okresie od czerwca 2020 r. do dzisiaj chełmscy radni nadali nazwy pięciu bezimiennym rondom. Temu u zbiegu ulic Hrubieszowskiej, Żwirki i Wigury oraz al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego patronuje por. Henryk Lewczuk ps. „Młot”, na skrzyżowaniu al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego i ul. Wojsławickiej - Maria i Lech Kaczyńscy, u zbiegu ulic Wojsławickiej, Ignacego Mościckiego oraz al. 3 Maja - Bogdan Mikus, u zbiegu ulic 3 Maja, 15 Sierpnia i Lwowskiej - WOŚP, a u zbiegu al. Przyjaźni i ul. Okszowskiej oraz Rampy Brzeskiej - jeńcy Stalagu 319. Choć od nadania niektórych nazw minął już ponad rok, nadal miejsca te nie zostały w żaden sposób oznakowane, co zauważył i wypomniał władzom miasta radny Sikora.

- Brak tablic z nazwą na tych rondach powoduje, iż w przeświadczeniu wielu mieszkańców pozostają one nadal bezimienne - przekonuje rajca. - Inni mieszkańcy, nawet jeśli znają nazwy, to mają trudności z ich przyporządkowaniem do konkretnego ronda.

Sikora tłumaczy, że oczywistym następstwem podjęcia uchwały przez radę miasta powinno być jej pełne wykonanie, włącznie z montażem tablic bez zbędnej zwłoki.

- Poza zachowaniem pamięci o osobach, podkreśleniem zasług organizacji, czy zachowaniem pamięci o faktach i wydarzeniach historycznych związanych z naszym miastem, montaż tablic z nazwami rond ma również wymiar praktyczny, gdyż ułatwia poruszanie się po mieście zarówno mieszkańcom, jak i turystom odwiedzającym nasze miasto - zauważa radny.

W związku z powyższym Marek Sikora prosi o niezwłoczne podjęcie działań w celu zamontowania stosownych tablic z nazwami. Jak do jego prośby ustosunkują się władze miasta, czas pokaże.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama