Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:49
Reklama

Chełm. Radny upomniał się o tabliczki na rondach

Radny Marek Sikora złożył do władz miasta interpelację w sprawie montażu tablic z nazwą rond, które w latach 2020 - 2022 na mocy podjętych uchwał przez Radę Miasta Chełm otrzymały swoich patronów. Jego zdaniem takie oznakowanie powinno się pojawić bez zbędnej zwłoki.
Chełm. Radny upomniał się o tabliczki na rondach

W okresie od czerwca 2020 r. do dzisiaj chełmscy radni nadali nazwy pięciu bezimiennym rondom. Temu u zbiegu ulic Hrubieszowskiej, Żwirki i Wigury oraz al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego patronuje por. Henryk Lewczuk ps. „Młot”, na skrzyżowaniu al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego i ul. Wojsławickiej - Maria i Lech Kaczyńscy, u zbiegu ulic Wojsławickiej, Ignacego Mościckiego oraz al. 3 Maja - Bogdan Mikus, u zbiegu ulic 3 Maja, 15 Sierpnia i Lwowskiej - WOŚP, a u zbiegu al. Przyjaźni i ul. Okszowskiej oraz Rampy Brzeskiej - jeńcy Stalagu 319. Choć od nadania niektórych nazw minął już ponad rok, nadal miejsca te nie zostały w żaden sposób oznakowane, co zauważył i wypomniał władzom miasta radny Sikora.

- Brak tablic z nazwą na tych rondach powoduje, iż w przeświadczeniu wielu mieszkańców pozostają one nadal bezimienne - przekonuje rajca. - Inni mieszkańcy, nawet jeśli znają nazwy, to mają trudności z ich przyporządkowaniem do konkretnego ronda.

Sikora tłumaczy, że oczywistym następstwem podjęcia uchwały przez radę miasta powinno być jej pełne wykonanie, włącznie z montażem tablic bez zbędnej zwłoki.

- Poza zachowaniem pamięci o osobach, podkreśleniem zasług organizacji, czy zachowaniem pamięci o faktach i wydarzeniach historycznych związanych z naszym miastem, montaż tablic z nazwami rond ma również wymiar praktyczny, gdyż ułatwia poruszanie się po mieście zarówno mieszkańcom, jak i turystom odwiedzającym nasze miasto - zauważa radny.

W związku z powyższym Marek Sikora prosi o niezwłoczne podjęcie działań w celu zamontowania stosownych tablic z nazwami. Jak do jego prośby ustosunkują się władze miasta, czas pokaże.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama