Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:11
Reklama

Przetrwaj i wygraj! Chełmianin stawił czoła survivalowej przygodzie

Michał Gołębiowski z Chełma postanowił stawić czoła survivalowej przygodzie i zgłosił się do programu telewizyjnego "Przetrwaj i wygraj". Możemy już zdradzić, że przetrwał. Czy mu się to opłaciło, dowiemy się dopiero w ostatnim odcinku. Zdradza jedynie, że z pustymi kieszeniami do domu nie wrócił.
Przetrwaj i wygraj! Chełmianin stawił czoła survivalowej przygodzie
Autor: Fot. Olek Leydo | www.leydofilm.pl

"Przetrwaj i wygraj" to nowy program telewizji Polsat przeznaczony dla osób odważnych i wytrwałych. Jest to swego rodzaju eksperyment, który ma na celu sprawdzenie, czy współczesny człowiek jest w stanie poradzić sobie bez zdobyczy cywilizacji.

- Program polegał na tym, żeby przetrwać cztery doby w lesie bez zapewnionego jedzenia i wody. Jedyne  co mogłem mieć to ubranie, które miałem na sobie, nóż i menażkę do przegotowywania wody - wyjaśnia pan Michał.

W odcinku z jego udziałem spotkały się dwie drużyny, po trzy osoby każda. U pana Michała były dwie kobiety, w drużynie przeciwnej dwóch mężczyzn i kobieta.

- Mieliśmy przetrwać, ale też wykonywać specjalne zadania, opłacane z puli 20 tysięcy złotych - tłumaczy zasady nasz rozmówca. - Pomysłodawcą programu jest Paweł "Szlendi" Szlendak, instruktor survivalu, szkoleniowiec i podróżnik. I to on przygotowywał nam zadania do wykonania. Pierwszym zadaniem było rozpalenie ogniska. Trzeba było też pozyskać sobie jedzenie oraz coś do picia. Pierwszego dnia w zasadzie nic nie jedliśmy, drugiego dnia mieliśmy korzenie pałek wodnych pieczonych przy ognisku. Nie da się tym najeść, ale zawsze to coś. 

Drużyny miały do wykonania te same zadania, po ich realizacji odbywało się podsumowanie i przyznawanie kwot z ogólnej puli. 

- Na ten moment nie mogę jeszcze podać, kto ile wygrał, bo program wciąż trwa, ale z pustą kieszenią nie wróciłem - zdradza.

Do udziału w programie zainspirowali pana Michała Partyzanci Lubelszczyzny. Ich profil na Facebooku obserwował od dłuższego czasu. Marzył o takiej survivalowej przygodzie, ale nie miał z kim się na nią wybrać. Wtedy dowiedział się o programie telewizyjnym.

Na co dzień pan Michał pracuje w jednym z chełmskich lombardów. Zajmuje się też dopłatami do odszkodowań. Survival traktuje jako hobby, podobnie jak żeglarstwo. W przyszłości chce wyruszyć w podróż żaglówką, zatrzymać się przy jakiejś niezamieszkanej wyspie i spędzić tam kilka dni w samotności...

Odcinki programu, które zostały już wyemitowane w telewizji, można obejrzeć na YouTubie.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama