Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 07:29
Reklama

Przetrwaj i wygraj! Chełmianin stawił czoła survivalowej przygodzie

Michał Gołębiowski z Chełma postanowił stawić czoła survivalowej przygodzie i zgłosił się do programu telewizyjnego "Przetrwaj i wygraj". Możemy już zdradzić, że przetrwał. Czy mu się to opłaciło, dowiemy się dopiero w ostatnim odcinku. Zdradza jedynie, że z pustymi kieszeniami do domu nie wrócił.
Przetrwaj i wygraj! Chełmianin stawił czoła survivalowej przygodzie
Autor: Fot. Olek Leydo | www.leydofilm.pl

"Przetrwaj i wygraj" to nowy program telewizji Polsat przeznaczony dla osób odważnych i wytrwałych. Jest to swego rodzaju eksperyment, który ma na celu sprawdzenie, czy współczesny człowiek jest w stanie poradzić sobie bez zdobyczy cywilizacji.

- Program polegał na tym, żeby przetrwać cztery doby w lesie bez zapewnionego jedzenia i wody. Jedyne  co mogłem mieć to ubranie, które miałem na sobie, nóż i menażkę do przegotowywania wody - wyjaśnia pan Michał.

W odcinku z jego udziałem spotkały się dwie drużyny, po trzy osoby każda. U pana Michała były dwie kobiety, w drużynie przeciwnej dwóch mężczyzn i kobieta.

- Mieliśmy przetrwać, ale też wykonywać specjalne zadania, opłacane z puli 20 tysięcy złotych - tłumaczy zasady nasz rozmówca. - Pomysłodawcą programu jest Paweł "Szlendi" Szlendak, instruktor survivalu, szkoleniowiec i podróżnik. I to on przygotowywał nam zadania do wykonania. Pierwszym zadaniem było rozpalenie ogniska. Trzeba było też pozyskać sobie jedzenie oraz coś do picia. Pierwszego dnia w zasadzie nic nie jedliśmy, drugiego dnia mieliśmy korzenie pałek wodnych pieczonych przy ognisku. Nie da się tym najeść, ale zawsze to coś. 

Drużyny miały do wykonania te same zadania, po ich realizacji odbywało się podsumowanie i przyznawanie kwot z ogólnej puli. 

- Na ten moment nie mogę jeszcze podać, kto ile wygrał, bo program wciąż trwa, ale z pustą kieszenią nie wróciłem - zdradza.

Do udziału w programie zainspirowali pana Michała Partyzanci Lubelszczyzny. Ich profil na Facebooku obserwował od dłuższego czasu. Marzył o takiej survivalowej przygodzie, ale nie miał z kim się na nią wybrać. Wtedy dowiedział się o programie telewizyjnym.

Na co dzień pan Michał pracuje w jednym z chełmskich lombardów. Zajmuje się też dopłatami do odszkodowań. Survival traktuje jako hobby, podobnie jak żeglarstwo. W przyszłości chce wyruszyć w podróż żaglówką, zatrzymać się przy jakiejś niezamieszkanej wyspie i spędzić tam kilka dni w samotności...

Odcinki programu, które zostały już wyemitowane w telewizji, można obejrzeć na YouTubie.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama