Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Znany podróżnik zakochał się w Wojsławicach. Opowiadał tam o projekcie Down the Road, który odmienił jego życie

W Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach wczoraj odbyło się pierwsze autorskie spotkanie z Przemysławem Kossakowskim. Znany podróżnik i dziennikarz chętnie opowiedział o początkach i kulisach programu telewizyjnego „Down the Road”. Mówił także o Arterytorium - nowym przedsięwzięciu w gminie Wojsławice, które jest w trakcie przygotowań.
Znany podróżnik zakochał się w Wojsławicach. Opowiadał tam o projekcie Down the Road, który odmienił jego życie

Wydarzenie to zainteresowało nie tylko mieszkańców Wojsławic, ale również tych z okolicznych miejscowości.

- To zabrzmi jak banał, ale naprawdę uważam, że program „Down the road” mnie zmienił. Nigdy chyba nie byłem tak usatysfakcjonowany po zrealizowaniu jakiegoś projektu. Widzę, że zrobiliśmy projekt, który w jakiś sposób zmienia ludzi, otwiera zamknięte drzwi. Ludzie, którzy tak jak ja, niewiele wiedzieli na ten temat, zmieniają nastawienie - opowiadał Przemysław Kossakowski, który z osobami z zespołem Downa podróżował po Europie.

Przyznaje, że początki nie były łatwe. Przed realizacją pierwszej edycji programu spotkał się z krytyką nie tylko ze strony widzów, ale również internautów. Sytuacja zmieniła się jednak diametralnie już po pierwszej emisji, a pozytywny odbiór przerósł najśmielsze oczekiwania.

Dziennikarz w trakcie spotkania opowiedział, jak w trakcie wyprawy radził sobie w sytuacjach kryzysowych. Przyznał, iż była to dla niego „humanistyczna nauka”.

Zdradził również, że aktualny projekt Arterytorium to pomysł zarówno jego, jak i Patrycji Bartoszak-Kempy - terapeutki i pedagog specjalnej. Skąd pomysł na stworzenie ośrodka dla osób z niepełnosprawnością intelektualną akurat w tej okolicy? Jak sam wyznał, po licznych podróżach wzdłuż i wszerz Polski trafił tam, gdzie przyciągnęły go liczne doliny, wąwozy oraz malowniczy, wręcz bajkowy krajobraz.

- Celem miejsca, które aktualnie tworzę we współpracy ze specjalistami, jest rozpowszechnianie działań artystycznych skoncentrowanych na relacjach terapeutycznych i rozwojowych. „Arterytorium” to bezpieczny dom, przestrzeń, w której każdy dostanie możliwość opowiedzenia o sobie uniwersalnym językiem sztuki - wyjaśnił podróżnik.

Przemysław Kossakowski w trakcie spotkania wyjawił również, że bohaterowie drugiej edycji programu „Down the Road” będą ambasadorami projektu. A spotkanie z nimi zaplanowane jest na 9 lipca w Wojsławicach.

Czytaj także:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama