Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:46
Reklama

Znany podróżnik zakochał się w Wojsławicach. Opowiadał tam o projekcie Down the Road, który odmienił jego życie

W Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach wczoraj odbyło się pierwsze autorskie spotkanie z Przemysławem Kossakowskim. Znany podróżnik i dziennikarz chętnie opowiedział o początkach i kulisach programu telewizyjnego „Down the Road”. Mówił także o Arterytorium - nowym przedsięwzięciu w gminie Wojsławice, które jest w trakcie przygotowań.
Znany podróżnik zakochał się w Wojsławicach. Opowiadał tam o projekcie Down the Road, który odmienił jego życie

Wydarzenie to zainteresowało nie tylko mieszkańców Wojsławic, ale również tych z okolicznych miejscowości.

- To zabrzmi jak banał, ale naprawdę uważam, że program „Down the road” mnie zmienił. Nigdy chyba nie byłem tak usatysfakcjonowany po zrealizowaniu jakiegoś projektu. Widzę, że zrobiliśmy projekt, który w jakiś sposób zmienia ludzi, otwiera zamknięte drzwi. Ludzie, którzy tak jak ja, niewiele wiedzieli na ten temat, zmieniają nastawienie - opowiadał Przemysław Kossakowski, który z osobami z zespołem Downa podróżował po Europie.

Przyznaje, że początki nie były łatwe. Przed realizacją pierwszej edycji programu spotkał się z krytyką nie tylko ze strony widzów, ale również internautów. Sytuacja zmieniła się jednak diametralnie już po pierwszej emisji, a pozytywny odbiór przerósł najśmielsze oczekiwania.

Dziennikarz w trakcie spotkania opowiedział, jak w trakcie wyprawy radził sobie w sytuacjach kryzysowych. Przyznał, iż była to dla niego „humanistyczna nauka”.

Zdradził również, że aktualny projekt Arterytorium to pomysł zarówno jego, jak i Patrycji Bartoszak-Kempy - terapeutki i pedagog specjalnej. Skąd pomysł na stworzenie ośrodka dla osób z niepełnosprawnością intelektualną akurat w tej okolicy? Jak sam wyznał, po licznych podróżach wzdłuż i wszerz Polski trafił tam, gdzie przyciągnęły go liczne doliny, wąwozy oraz malowniczy, wręcz bajkowy krajobraz.

- Celem miejsca, które aktualnie tworzę we współpracy ze specjalistami, jest rozpowszechnianie działań artystycznych skoncentrowanych na relacjach terapeutycznych i rozwojowych. „Arterytorium” to bezpieczny dom, przestrzeń, w której każdy dostanie możliwość opowiedzenia o sobie uniwersalnym językiem sztuki - wyjaśnił podróżnik.

Przemysław Kossakowski w trakcie spotkania wyjawił również, że bohaterowie drugiej edycji programu „Down the Road” będą ambasadorami projektu. A spotkanie z nimi zaplanowane jest na 9 lipca w Wojsławicach.

Czytaj także:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama