Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 07:52
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Zbieramy na cyberoko dla Nikosia

Nikodem urodził się w 23 tygodniu ciąży. Ważył 600 g. Od pierwszych sekund, gdy pojawił się na świecie, lekarze walczyli o jego życie. Choć nie dawali mu zbyt dużych szans, chłopiec ma już za sobą ponad dwa lata życia. Potrzebuje jednak naszej pomocy.
Zbieramy na cyberoko dla Nikosia

- Pamiętam dokładnie każdą chwilę. Nagły poród i ogromny strach. Myśli o tym, czy mój synek to przeżyje... Wraz z jego narodzinami rozpoczęła się nieustanna walka o jego życie i zdrowie. Każde słowa lekarzy, że Nikoś nie przeżyje, były niczym nóż wbijany prosto w moje serce... - wspomina pani Małgorzata, mama chłopca.

Zaraz po urodzeniu stwierdzono u Nikosia dysplazje oskrzelowo-płucną, zapalenie płuc, odmę opłucną, tętniaka. Chłopiec ma za sobą sześć zapaleń płuc, w tym jedno zachłystowe, cytomegalię, liczne przetoczenia krwi, stan po krwawieniu dokomorowym 2 stopnia, asymetrię komór móżdżku, hiperwitaminozę D3, operację refluksu żołądkowo-przełykowego oraz laseroterapię oczu. Gdy Nikodem skończył pierwszy miesiąc, rodzina usłyszała, że dziecko będzie jak "roślinka". Byli przerażeni. Od tego czasu minęło już ponad dwa lata.

- Każdego dnia dziękuję za to, że mogę być razem z nim i dzielić chwile, zarówno te dobre, jak i te ciężkie, których niestety nie brakuje - mówi mama Nikosia. - Szpital był niczym nasz drugi dom, dziś synek jest pod opieką hospicjum domowego. Mimo rehabilitacji nadal nie siedzi, nie podnosi główki i nie przekręca się na boki. Nikoś potrzebuje o wiele częstszej rehabilitacji, która kosztuje naprawdę wiele. Kiedy trzymam mojego synka w ramionach, czuję, że mam przy sobie cały świat...

W przyszłości czeka chłopca usunięcie prawej nerki, która - jak się okazało - nie urosła i jest martwa oraz usunięcie przepuklin mosznowych. Nikodem karmiony jest przez gastrostomię, ma wiotką tchawicę. Musi być pod stałą opieką okulistyczną, neurologopedy, nefrologa, neurologa, endokrynologa, laryngologa i wielu innych poradni specjalistycznych. 

A jednak mimo tych wszystkich problemów Nikoś to bardzo grzeczny i wesoły chłopiec. Ale potrzebuje naszej pomocy. Dlatego jego mama zdecydowała się na założenie zbiórki na portalu siepomoaga.pl. Kwota, jakiej potrzebuje rodzina, to 26 tys. zł.

- Pieniądze te chcemy przeznaczyć na zakup urządzenia do komunikacji z Nikosiem. Chodzi o tzw. cyberoko. Przedstawiciel firmy był już u nas i sprawdzał predyspozycje synka, sprzęt bardzo pomoże nam w komunikacji - dodaje pani Małgorzata.

Zbiórka odbywa się pod hasłem "Uwięziony w niesprawnym ciele Nikoś czeka na pomoc!". Kwota wpłaty jest dowolna.

Czytaj też: Gm. Kraśniczyn: Sarenka ofiarą wypalania traw. Nie udało się jej uratować


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama