Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zbieramy na cyberoko dla Nikosia

Nikodem urodził się w 23 tygodniu ciąży. Ważył 600 g. Od pierwszych sekund, gdy pojawił się na świecie, lekarze walczyli o jego życie. Choć nie dawali mu zbyt dużych szans, chłopiec ma już za sobą ponad dwa lata życia. Potrzebuje jednak naszej pomocy.
Zbieramy na cyberoko dla Nikosia

- Pamiętam dokładnie każdą chwilę. Nagły poród i ogromny strach. Myśli o tym, czy mój synek to przeżyje... Wraz z jego narodzinami rozpoczęła się nieustanna walka o jego życie i zdrowie. Każde słowa lekarzy, że Nikoś nie przeżyje, były niczym nóż wbijany prosto w moje serce... - wspomina pani Małgorzata, mama chłopca.

Zaraz po urodzeniu stwierdzono u Nikosia dysplazje oskrzelowo-płucną, zapalenie płuc, odmę opłucną, tętniaka. Chłopiec ma za sobą sześć zapaleń płuc, w tym jedno zachłystowe, cytomegalię, liczne przetoczenia krwi, stan po krwawieniu dokomorowym 2 stopnia, asymetrię komór móżdżku, hiperwitaminozę D3, operację refluksu żołądkowo-przełykowego oraz laseroterapię oczu. Gdy Nikodem skończył pierwszy miesiąc, rodzina usłyszała, że dziecko będzie jak "roślinka". Byli przerażeni. Od tego czasu minęło już ponad dwa lata.

- Każdego dnia dziękuję za to, że mogę być razem z nim i dzielić chwile, zarówno te dobre, jak i te ciężkie, których niestety nie brakuje - mówi mama Nikosia. - Szpital był niczym nasz drugi dom, dziś synek jest pod opieką hospicjum domowego. Mimo rehabilitacji nadal nie siedzi, nie podnosi główki i nie przekręca się na boki. Nikoś potrzebuje o wiele częstszej rehabilitacji, która kosztuje naprawdę wiele. Kiedy trzymam mojego synka w ramionach, czuję, że mam przy sobie cały świat...

W przyszłości czeka chłopca usunięcie prawej nerki, która - jak się okazało - nie urosła i jest martwa oraz usunięcie przepuklin mosznowych. Nikodem karmiony jest przez gastrostomię, ma wiotką tchawicę. Musi być pod stałą opieką okulistyczną, neurologopedy, nefrologa, neurologa, endokrynologa, laryngologa i wielu innych poradni specjalistycznych. 

A jednak mimo tych wszystkich problemów Nikoś to bardzo grzeczny i wesoły chłopiec. Ale potrzebuje naszej pomocy. Dlatego jego mama zdecydowała się na założenie zbiórki na portalu siepomoaga.pl. Kwota, jakiej potrzebuje rodzina, to 26 tys. zł.

- Pieniądze te chcemy przeznaczyć na zakup urządzenia do komunikacji z Nikosiem. Chodzi o tzw. cyberoko. Przedstawiciel firmy był już u nas i sprawdzał predyspozycje synka, sprzęt bardzo pomoże nam w komunikacji - dodaje pani Małgorzata.

Zbiórka odbywa się pod hasłem "Uwięziony w niesprawnym ciele Nikoś czeka na pomoc!". Kwota wpłaty jest dowolna.

Czytaj też: Gm. Kraśniczyn: Sarenka ofiarą wypalania traw. Nie udało się jej uratować


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama