Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm. Dyrektor poradni odwołana przed końcem roku. Wiermy dlaczego

Agnieszka Walewska-Maksymiuk nie jest już dyrektorem Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2. Obowiązki szefa placówki powierzono Agnieszce Gajewskiej.
Chełm. Dyrektor poradni odwołana przed końcem roku. Wiermy dlaczego

Odwołanie pani dyrektor ze stanowiska ma z pewnością związek z konkursem, jaki odbył się w urzędzie kilka miesięcy temu. Agnieszka Walewska-Maksymiuk aplikowała o stanowisko do spraw polityki kadrowej w jednostkach oświatowych w wydziale edukacji w departamencie oświaty chełmskiego ratusza. I jak wynika z informacji, jaką opublikowano w Biuletynie Informacji Publicznej, wygrała ten konkurs.

W uzasadnieniu wyboru napisano o odpowiednim wykształceniu i predyspozycjach kandydatki, jej znajomości przepisów z zakresu administracji samorządowej oraz oświaty niezbędnych do wykonywania pracy na stanowisku ds. polityki kadrowej.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że to nie jest docelowe stanowisko, jakie zajmować będzie w urzędzie Walewska-Maksymiuk. Podobno wkrótce zostanie powołana na dyrektora departamentu oświaty. Przypomnijmy, że od kilku tygodni jest tam wakat, bo wcześniejsza dyrektor - Aneta Szostak wróciła do departamentu kultury.

Obecnie Agnieszka Walewska-Maksymiuk przebywa w poradni na bezpłatnym urlopie. Tymczasowo zarządzającą Zespołem Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 została Agnieszka Gajewska, wicedyrektor placówki. Obowiązki dyrektora pełni od 17 maja do czasu przeprowadzenia postępowania konkursowego, jednak nie dłużej niż na okres 10 miesięcy.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama