Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Agros z kolejnymi rekordami, ale to była walka z wiatrem

III mityng kontrolny na stadionie w Lublinie zaowocował kolejnym świetnymi wynikami reprezentantów MKS Agros Chełm. Znów udowodnili, że są w świetnej formie, mimo że na przeszkodzie w biciu rekordów stanęły im warunki atmosferyczne.
Agros z kolejnymi rekordami, ale to była walka z wiatrem

- Trafiliśmy na silny wiatr, więc część wyników w sprincie jest nieważna. Na dystansie 100 m i 200 m dopuszczalna prędkość wiatru wynosi 2 m na sekundę, a tego dnia była nawet kilkukrotnie wyższa – mówi Damian Leszczyński, trener chełmskiego Agrosu. - Ciężko było też o uzyskanie dobrych wyników w innych konkurencjach, ale mimo to nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze.

Doskonałą formę zaznaczył Remigiusz Zazula, który ustanowił nowy rekord życiowy na dystansie 400 m, uzyskując czas 48,24 sek. To także nowy rekord miasta i drugi wynik w kraju wśród juniorów. Nowe rekordy życiowe na tym samym dystansie ustanowili również Łukasz BańkaAdrian Kasietczuk, a także Jakub Orzędowski, którego rezultat jest obecnie ósmy w kraju wśród młodzików.

Czytaj także: Tak strzelają profesjonaliści. Mirzwa drugi w kraju

Wysoką formę zaprezentowała inaugurująca sezon Paulina Zielińska, która w biegu na 100 m uzyskała czas 11,81 sek. Jednak wiatr przekroczył dopuszczalną normę i wynik ten nie został uznany.

- Trzeba zaznaczyć, że jest to tylko o 0,02 sekundy wolniej od ponad 30-letniego rekordu miasta - dodaje Damian Leszczyński. - Bardzo dobrze w tym samym biegu wypadła również Wiktoria Gajosz, który uzyskała wynik 12,2 sek. Obie zawodniczki startowały również na dystansie 200 m. Paulina dystans osiągnęła metę w 24 sek., zaś Wiktoria w 25,05 sek. I gdyby znów wiatr nie wiał powyżej normy, wszystkie te wyniki zostałyby uznane, a dziewczyny mogłyby mówić o nowych rekordach życiowych, dających im możliwość plasowania się w czołówkach swoich kategorii wiekowych.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama