Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Medalowy weekend Cementu

Trwa dobra passa zawodników Cementu Gryfa Chełm. Z trzech turniejów, rozegranych 21 i 22 maja, wrócili z kolejnymi medalami. Doskonałą formę zaprezentowali zarówno starsi zapaśnicy i zapaśniczki, jak i ich młodsze koleżanki.
Medalowy weekend Cementu

Alicja Nowosad i Daniela Tkachuk znalazły się w 11-osobowej reprezentacji Polski startującej w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczy U20, który odbył się w stolicy Rumunii. Był to dla nich bardzo udany występ, ponieważ obie juniorki wróciły z Bukaresztu z medalami. Daniela Tkaczuk, wicemistrzyni Europy i trzecia zawodniczka Mistrzostw Świata, w świetnym stylu wywalczyła złoto w kat. 74 kg. Alicja Nowosad zdobyła medal brązowy w kat. 65 kg. Po zakończonych zmaganiach, wraz z pozostałymi polskimi zawodniczkami, udały się na zgrupowanie kadry narodowej, aby przygotować się do zbliżających się Mistrzostw Polski Juniorek.

Cement Gryf Chełm miał również swoich reprezentantów w Mistrzostwach Polski U15 w Gomulinie.

- Bardzo dobrze wypadł tam Michał Woźniak, ponieważ zdołał wywalczyć brązowy medal – mówi Mieczysław Czwaliński, wiceprezes Cementu Gryfa Chełm. - Tuż za podium, na piątych miejscach, udział zakończyli Kuba Lewandowski i Dawid Hawryluk.

Kolejną areną zmagań dla chełmskiego Cementu była Stróża koło Kraśnika. Tam odbyły się 21. Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorek, Młodziczek i Dzieci w zapasach kobiet. Młode chełmskie zapaśniczki wróciły z nich z kilkunastoma medalami. Złote krążki wywalczyły: Emilia BudychWiktoria PrzyczynaNicola Przyczyna i Monika Dadas, srebrne: Roksana Sawicka i Marta Gajowniczek, a brązowe: Maria DziadkoZofia JankowskaZuzanna CiejakDaryna HolovenkoWiktoria ŚmigielskaNatalia Małek i Anna Kamola. Ich rezultaty przełożyły się również na trzecią lokatę w klasyfikacji zespołowej.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama