Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 23:40
Reklama

Tak strzelają profesjonaliści. Mirzwa drugi w kraju

Tuż za podium udział w dwudniowym turnieju "5.11 Autdor Mecz" rozegranym w Rybieńcu zakończył Kamil Mirzwa, reprezentant sekcji strzeleckiej Fabryki Sportu oraz klubu Magnum Chełm. Wśród zawodników z naszego kraju zajął natomiast drugą lokatę.
Tak strzelają profesjonaliści. Mirzwa drugi w kraju

Zmagania w Rybieńcu były drugimi z cyklu zawodów Pucharu Polski. Jednak oprócz silnej obsady krajowych reprezentantów, nie zabrakło tam świetnie przygotowanych strzelców m.in. ze Szwecji, Litwy i Wielkiej Brytanii. Wszyscy mieli za zadanie jak najszybciej i jak najdokładniej pokonać 14 torów, oddając kilkaset strzałów.

- Na pierwszym miejscu podium stanął zawodnik ze Szwecji, na drugim Litwin, a na trzecim Polak, do którego miałem zaledwie jednoprocentową stratę - dodaje Kamil Mirzwa. - Jednak byłem drugi wśród rodzimym strzelców i to właśnie ta lokata będzie się liczyła do rankingu Pucharu Polski. Niestety, miałem trochę problemów ze sprzętem, ponieważ niezbite spłonki spowodowały, że nie mogłem oddać strzałów. To szczególnie dało mi się we znaki na ostatnim torze.

Podczas turnieju odbyła się też "koronacja" króla indoorów (strzelnic zamkniętych) z ligi zimowej IPSC. I tutaj pierwsze miejsce zajął właśnie Kamil Mirzwa. Kolejne zawody czekają reprezentację sekcji strzeleckiej Fabryki Sportu już w najbliższy weekend w Wiechlicach w województwie lubuskim. W tym samym czasie inny reprezentant Fabryki Sportu, Łukasz Koszela, pod okiem trenera Przemysława Jońca, wystartuje w zawodach kulturystycznych PCA First Timers. O tym, jak im pójdzie, napiszemy w kolejnych wydaniach naszego tygodnika.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama