Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 21:05
Reklama

Wyłowili sobie puchary i nagrody ze zbiornika po rewitalizacji [ZDJĘCIA]

Znamy zwycięzców zawodów wędkarskich o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego w Fajsławicach. Zmaganiom towarzyszyło otwarcie odnowionego zbiornika wodnego.
Wyłowili sobie puchary i nagrody ze zbiornika po rewitalizacji [ZDJĘCIA]
Autor: Fot. Urząd Gminy Fajsławice

Zawody w dwóch kategoriach wiekowych odbyły się w niedzielę, 22 maja. O wygranej decydowała waga złowionych ryb.

Wśród 15 młodych zawodników triumfował Radosław Kostka. Na drugim miejscu znalazła się Jagoda Skrzypacz, a na podium stanęli jeszcze Wojciech Błaziak i Karol Błaziak. Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego, który ufundował wójt Janusz Pędzisz.

Wśród dorosłych najlepszy okazał się Stanisław Pasieczny. Drugi był Damian Bubicz, a trzecią nagrodę wywalczył Tadeusz Błaziak.

Uczestnicy zawodów mieli okazję zobaczyć wystawę zdjęć, obrazujących kolejne etapy prac rewitalizacyjnych zbiornika wodnego. W ubiegłym roku wykonane zostało pogłębianie i oczyszczenie akwenu, umocnienie grobli, budowa chodnika, montaż oświetlenia, ławek, a także nasadzenia drzew i krzewów. Dla najmłodszych Gminny Ośrodek Kultury w Fajsławicach zorganizował gry i zabawy.

Czytaj także: Fajsławice: Zbiornik wodny po liftingu. Zawody wędkarskie na dobry początek

- Uroczystość rozpoczęto symbolicznym przecięciem wstęgi, a także poświęcenie miejsca i krótką modlitwą, którą poprowadził ksiądz Marcin Smalec. Wydarzenie było okazją do złożenia podziękowań wszystkim którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej inwestycji. Jej realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Dlatego w uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie w osobie członka zarządu województwa Zdzisława Szweda - relacjonuje Aleksandra Granat z Urzędu Gminy Fajsławice.

Wójt podziękował również osobom, które przez cały okres prac rewitalizacyjnych były zaangażowane i służyły pomocą w ich realizacji. Pamiątkowe grawertony i podziękowania otrzymali Dariusz Janiszek, Tadeusz Błaziak i Tomasz Skrzypacz z koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Fajsławicach. Wyrazy wdzięczności przyjęli również Mateusz i Damian Bubiczowie, którzy na co dzień dbają o to miejsce.

Uczestnicy spędzili miłe popołudnie na świeżym powietrzu przy wspólnym grillowaniu, o które zadbał Dariusz Janiszek. Chętni mogli skosztować słodkich wypieków przygotowanych przez panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach, KGW „Kreatywne Marysieńki” w Marysinie i KGW „Razem Lepiej” w Ksawerówce. Smaczne przekąski przygotowały kobiety z Ukrainy, które mieszkają obecnie w punkcie pomocy w Boniewie.

Czytaj także: Setne urodziny pani Stefanii. To jedna z dwojga żyjących stulatków w tym mieście

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama