Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kto pokieruje chełmską biblioteką? Chełmickiemu kończy się kontrakt

Miasto ogłosiło konkurs na dyrektora Chełmskiej Biblioteki Publicznej. Z końcem lipca kończy się kontrakt obecnie zarządzającego placówką Roberta Chełmickiego.
Kto pokieruje chełmską biblioteką? Chełmickiemu kończy się kontrakt

Kandydaci, którzy chcieliby powalczyć o dyrektorski stołek, muszą złożyć dokumenty do 17 czerwca. O funkcję dyrektora biblioteki mogą starać się wyłącznie osoby z wykształceniem wyższym, co najmniej magisterskim. Niezbędny jest też co najmniej 3-letni staż pracy zawodowej na stanowiskach kierowniczych albo co najmniej 5-letni staż pracy w bibliotece. Jeśli chodzi o wykształcenie, to pod uwagę brane będą studia na kierunkach humanistycznych, w szczególności: bibliotekarstwie, kulturoznawstwie, filologii polskiej  lub pokrewnych. Przydadzą się też doświadczenie przy tworzeniu projektów kulturalnych, a także ukończone studia podyplomowe, szkolenia lub kursy związane z zarządzaniem w kulturze i wiedza z zakresu pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych, w tym z funduszy Unii Europejskiej.

Obecnie Chełmską Biblioteką Publiczną zarządza Robert Chełmicki, powołany na to stanowisko jeszcze przez poprzednią prezydent miasta Agatę Fisz. Placówką kierują od marca 2011 roku, a obecny kontrakt wygasa 31 lipca. W związku z tym, jak wyjaśnia Damian Zieliński z gabinetu prezydenta, zachodzi konieczność ogłoszenia konkursu. Wszystko wskazuje na to, że władze miasta nie planują dalszej współpracy z Chełmickim, choć oczywiście w konkursie może wziąć udział każdy.

Nieoficjalnie mówi się, że o stanowisko dyrektora ChBP może ubiegać się obecna wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Chełmie - Beata Duda-Kalisio, która przez wiele lat współpracowała z obecną wiceprezydent Dorotą Cieślik. Skontaktowaliśmy się z panią wicedyrektor, aby zapytać, czy rzeczywiście planuje wystartować w konkursie. Poinformowała nas, że na ten moment nie ma takich planów.

Czytaj także: 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama