Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 23:48
Reklama

Zabójstwo celebrytki? Magda Stachula na tropie zbrodni we Włodawie

Dzisiaj ukazała się „Gdzie jest Emma?”, najnowsza książka Magdy Stachuli. To pierwszy kryminał krasnostawianki, która do tej pory pisała thrillery psychologiczne.
Zabójstwo celebrytki? Magda Stachula na tropie zbrodni we Włodawie
Magda Stachula prezentuje książki "Oskarżona" i "Gdzie jest Emma?"

Pisarka po raz kolejny osadziła akcję książki w województwie lubelskim. Tym razem jest to Włodawa, gdzie dochodzi do zaginięcia młodej dziewczyny, finalistki programu telewizyjnego dziejącego się na rajskich plażach, gdzie młodzi ludzie wyjeżdżają i bawią się w swoim towarzystwie.

- Emma wygrywa ten program, wraca do rodziny w Polsce i ginie po niej ślad. No i pojawia się pytanie, co się z nią stało. Zaginęła, czy to jest tylko jakiś akt skandalu do podbicia popularności? Śledztwo wszczyna para policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Więcej moim czytelnikom nie zdradzę, aby nie psuć wrażeń z lektury. Potrzebowałam tak zwanego „płodozmianu” po serii thrillerów, w których liczy się przede wszystkim psychologia postaci. W kryminale, gdzie akcja rozpoczyna się od zbrodni, przeszłam z narracji pierwszoosobowej na trzecioosobową. Moi czytelnicy na pewno zauważą tę zmianę - opowiada Magda Stachula. 

Akcja najnowszej, dziesiątej już książki w dorobku pisarki zaczyna się we wrześniu 2021 roku, kiedy Włodawa zostaje objęta stanem wyjątkowym ze względu na napiętą sytuację na granicy z Białorusią. Stachula chciała, aby ta zbrodnia była podszyta takim dodatkowym tłem społecznym. Historia jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z innej części kraju.

W tym roku jej czytelnicy mają na co czekać. Kryminał został podzielony na trylogię. Wspólnym mianownikiem będzie para śledczych, ale każda część to oddzielne śledztwo i historia. Stachula złożyła również do wydawnictwa kolejny thriller psychologiczny, ale data premiery nie jest jeszcze znana.

Warto dodać, że pisarka spotkała się w ubiegłym tygodniu z uczniami szkół w Siennicy Nadolnej, Fajsławicach i Żółkiewce. Jesienią ukazała się jej książka "Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy" dedykowana dzieciom w wieku od 6 do 12 lat. Opowiada o znalezieniu tajemniczej skrzyni skarbów pod werandą domku wakacyjnego nad jeziorem.

- Dzieci rozwiązują zagadkę razem z bohaterami: dwoma chłopcami i dwiema dziewczynkami. Mam nadzieję, że książka także dostarczy wielu wrażeń. Na początku nie wiedziałam, czy sobie poradzę z tym tematem. Mam jednak dwóch synów w szkole podstawowej, którzy jeszcze nie mogą czytać pozycji dla dorosłych. Dlatego stworzyłam coś z myślą o nich i oni byli pierwszymi recenzentami tej książki. Nie było łatwo, ale odnalazłam się również w tej tematyce - śmieje się pisarka.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama